Patlayan telefonlar, kamerada hiçbir işe yaramayan telefonlar, verdiğin paranın karşılığını alamadığın telefonlar, testte uçan kullanımda dibe vuran telefonlar…  Bunun yanında bir de 7. ailesini çıkaracak olan ve az bir zaman sonra işlemcisine gübre verdik diye 7S’ini de çıkarak fiyatını daha da abartan telefonlar… Mobil teknolojinin geldiği son nokta maalesef böyle.

Düşünsenize allaşkına Samsung Note 7 ile telaş içerisinde hava limanına gittiniz uçağa binemiyorsunuz. Sony’den telefon aldınız ama internet sayfalarında öve öve bitiremedikleri kamera halen rakiplerinin gerisinde. Nexus desek; dememek daha iyi bir tercih olurdu.

Şimdi işler değişiyor. Google tanıttığı yeni ürünleri ile bir hayli beğeni topladı kağıt üstünde. İş kullanıma gelince nasıl bir yorum yaparız bilmiyorum ama telefonu, ev teknolojisi, Chromecast’ı vs. ile bir hayli iyi geliyor.

adfssdf

Bence şu saatten sonra sadece Apple değil Samsung da ciddi bir rakip kazandı. Pixel telefonlar belki şu an değil ancak üç dört aile sonra çok farklı yerlerde olabilir.

Samsung’a gelince bir Nokia olmaz belki ama işler iyi gitmiyor oralarda (şahsi görüş). Gümrükten mal kaçırır gibi hızlı bir Note 7 üretimi ve bir tarafında patlayan telefonlar… Çamaşır makineleri de patlıyormuş diyorlar ama konumuz o değil. S3’ten sonra devamlı tekrarlayan tasarım S6 serisine kadar devam etti şimdi de S6’dan başlayan alışkanlık devam ediyor. Geliştirme yok, değişim yok…

Neyse ki bundan sonra yazılım stabilizasyonu konusunda Apple kullanan arkadaşlarımızdan laf yemeyeceğiz. Pixel ham Android ile coşacak ve coşturacak. En azından böyle hayal ediyorum.

Yakın zamanda görüşmek dileğiyle…

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*