Google özel günlerde anasayfasındaki logosunu değiştirip onun yerine; güne özgü, anlamlı ve pek şirin logolar yerleştirdiğine hepimiz şahit olmuşuzdur. Mesela yılbaşı, AIDS günü, dünya kupası bunlara verebileceğimiz en basit örnekler. Fakat bizlerin yani Türkiye’nin özel günlerini ya da benzer durumlarını işaret eden hiçbir logoya rastlamadık şimdiye kadar. Halbuki Google’ı en iyi şekilde kullanan ülkelerden biriyiz ve Google’ın bu durumu göz ardı etmesi enteresan. işte bu enteresan durumu düşünen arkadaşlarımız yeni bir kampanyanın başlamasına açtıkları blog ile öncülük etmişler. Amaç Google’a sesimizi duyurmak. Google Bize Logo Yapsana diyebilmek!!!

GoogleBize Logo Yapsana Projesi Nedir?

Google’ın Türkiyedeki milyonlarca destekçisini, ana sayfasına “bizim” özel günümüzü kutlayan logolar koyarak sevindirmesini amaçlayan ve sizlerin katılımıyla sesini taaa elin California sına duyuracak çığ gibi büyüyen bir projedir.

Siteyi desteklemek için blogunuzda bir yazı yayınlayabilirsiniz. Bizler için düşünülmüş Google logolarını görmek için şuraya bakabilirsiniz. Umarım sesimiz duyulur ve Google özel günlerimizde bizlere sürprizler yapar 😉

Kampanyanın anasayfasına aha tam buradan ışınlanabilirsiniz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Merhaba Hamdi, düşünce gerçekten çok hoşuma gitti. Hemen ışınlanıyorum diğer tarafa. Bu arada mimlenmişim. C.tesi sınavlarım başlıyor ama bu gece hemen yazımı yazmayı düşünüyorum. Geç kaldık biraz kusura bakma. 🙁 Kütüphanede evde genelde ders çalışıyorum. Okula bile gitmiyorum (hocalarım bir kısmı kongrelere gittiler bizim dersler bu hafta boş geçiyo biraz 🙂 ) Söz en kısa zamanda yazıcam bi ışınlanıp döneyim hele.

Evet düşünce benim de hoşuma gitti. Sen mimi fazla soğutma yaz hemen 😀

Bir cevap yazın

*