Geçtiğimiz dönem Gmail’in içinde entegre bulunan Gtalk ile görüntülü ve sesli sohbet yapabilme imkanını bulmuştuk. Ardından Gmail için araçların bulunduğu “labs” açıldı. Burada birbirinden faydalı araçları gördük ve kullanmaya başladık. Şimdi de gönderdiğimiz e-posta mesajlarında sesli mesaj da göndermemize olanak sağlanıyor. Ayrıca karşıdan gelen sesli mesajları da dinleyebiliyoruz.

Bu özelliği kullanmak için Gmail içinden Setting kısmına buradan da Labs sekmesine geliyoruz. Labs içinde Google Voice player in mail adındaki aracımıza “enable” komutunu verip ayarlarımızı kaydediyoruz. Her zaman hatırlattığım gibi özellik şu anda sadece İngilizce versiyonda çalışıyor.

Ayrıca özelliğin çalışması için Google Voice servisde bir hesabınızın aktif olması da zorunlu. Buradan yetki aldıktan sonra sesli mesaj gönderebilir yine gelen sesli mesajları alabiliriz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*