Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

7 comments

Bende kutucuk yok, GMail’in kendi özelliği olduğundan emin misin? Belki Firefox eklentilerinden veya Greasemonkey script’lerinden birinin işidir. Veya benim hesap GMail’in yeni sürümüne geçmemiştir 🙂

Türkçe özelliklerde renklendirme henüz yok. ingilizce olarak ayarlayıp bakıp görüp, renklenebilirsiniz 🙂

Google takvim servisinde, Türkçe arayüz olarak, renklendirme özelliğinin devrede olduğunu gördüm. Atanan takvimler, mevcut renklerle değiştiriliyor. inşallah bu özellik Gmail Türkçe arayüzünde de olur.

Google’a ne yenilik gelse bundan yararlanmak, Türkçe kullananlar için söylüyorum, aylar sonraya kalıyor zaten, hep. Birçok ürününden hala tam anlamıyla yararlanamıyoruz.

@Gazoz; bu tahminimce Türkçe’ye çevirme işleminin biraz ağır işlemesinden oluyor. Eğer orta seviye bir ingilizce biliyorsanız ingilizce kullanmak daha mantıklı.

Evet bazı uygulamaları ingilizce kullanıyorum. Fakat Zeitgeist’ta yokuz mesela. Ya da ne biliyim Book Search’ten yine aynı şekilde ingilizce kullanabiliyoruz.

Bir cevap yazın

*