Garanti Bankası Türkiye’de internet bankacılığında ilk sırada geliyor. Bunu her yıl aldığı ödüllerden ve müşteri olarak internet bankacılığını kullandığımız anda fark edebiliyoruz. Diğer bankaların sistemlerinden çok daha hızlı ve kolay erişim sağlıyor. Bunun yanında e-ticaret sitelerinde de sanal pos olarak en yaygın kullanıma sahip olan yine Garanti Bankası‘nınki. Garanti Bankası her ne kadar bu hizmetleri sürdürse de ödün vermeden çalışmalarına ve yeniliklerine de devam ediyor. Bunlardan birisi de Cep Bank sistemi.

Garanti Bankası‘nın sunduğu Cep Bank uygulaması daha önce cep telefonundan para göndermeyi sağlıyordu. Şu sıralarda ise çok daha farklı yerlere sürükledi kendini. internet üzerinden alışverişe geldi sıra. E-ticaret sitelerinde alışveriş yaparken kredi kartı numarası, hesap bilgilerini girmek yerine artık sadece cep telefonu numarasını yazıyor kullanıcı.

Biraz daha açacak olursak; müşteriler alışverişlerini bitirip ödeme ekranına geldiğinde seçeneklerde “Garanti CepBank Alışveriş ile Ödeme” seçeneğini görüyorlar.Bu ödeme tipinde site üzerinden sadece müşterinin cep telefonu numarasını gireceği bir alan ve CepBank ödeme tipini belirteceği “hesap, kredi kartı, paracard” seçenekleri bulunuyor. Müşteri, daha önce bankada tanımlı olan cep telefonu numarasını girdikten sonra onay ekranı geliyor.

işleme onay verdikten sonra işlem Garanti Bankası‘na iletiliyor ve müşteriye SMS yolu ile bilgi gönderiliyor. Müşteri de bu SMS’e CepBank işlem şifresini girerek geri dönüş yaptıklarında işlem tamamlanıyor.

Garanti Bankası CepBank ile ödeme işlemi şu anda hepsiburada.com, biletix.com, tatil.com ve yemeksepeti.com sitelerinde kullanılıyor.

Garanti Bankası Cep Bank’ı Kendi Web Sitemizde Nasıl Kullanırız?

Tek yapılması gereken bulunduğumuz yere en yakın Garanti Bankası şubesine gidip başvuruda bulunmak. Başvuru işleminden sonra eğer işlem onaylanırsa bize bilgi veriliyor. Sonrasında da sanal POS uygulaması gibi sitemize entegre ediyoruz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Şu internet bankacılığıyla yıldızım bir türlü barışmıyor. Vakıf bank’ın müşteri hizmetleri yakında telefon numaramı engellerse hiç şaşırmam. 😛

Bir cevap yazın

*