Akşam nette gezinirken bir forum denk geldi.Belli ki daha yeni kurulmuş bir forum.içeriği pek fazla değil.Üye sayısı da öyle.Forumun duyurular bölümüne yönlendi elim her nedense?Açtım baktım ilk başta adminin bir yazısı var.Aynen şöyle “forumumuzu açtık herkese hayırlı olsun.Türkiye’nin bir numarası olacağız.Herkes bizi duyacak”.Hemen altında da birisi eklemiş “inşallah Türkiye ve Avrupa’nın bir numarası olacağız” diye.Sonra biraz araştırdum bu forumu kim kurmuş diye ve ortaya çıkan kişileri tanıyorum.Hatta bir süre önce çok haşır neşirdik.Neyse bu kısmını atladım.Bu yazıları okuyunca insanın aklına iki şey geliyor.Forum herkese adını duyurmak için veya arkadaşların tabir ettiği 1 numara olmak için mi açılır, yoksa insanlara birşeyleri verebilmek veya paylaşmak için mi açılır.Görüyorum ki birinci olmak ve isim duyurmak için açılıyor çoğu forumlar.Daha önce bir yazımda daha belirtmiştim bu olayı.Tekrar söyleyeyim.Arkadaşlar forumlar bilgi paylaşımı için açılmalı.Sadece bir konuya bağlı kalmalı.Daldan dala atlamamalı.Bu şekilde ne Türk internetçiliği bir yere gelir ne de Türk sitelerinin kalitesi artar.Bırakın artık forum açmayın yeterince var.Madem birşeyler paylaşmak istiyorsan aç bir günlük orada yaz.LÜTFEN TÜRK iNTERNETi ÇÖPLÜÐE DÖNMESiN!!!Eğer diyorsan ki ben burası veya şurası gibi bir forum açacağım ona amenna.Ama bir numara olmak için yapacaksanız hiç yapmayın.Aydın’ın programına çıkın.Orada daha çabuk meşhur olursunuz.inanın bana.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

10 comments

doğru konuya değinmişsin valla. Bir dünya forum var. Hatta 1 nmara olacaz yazıp ta , daha forum konuları ve kategorileri olmayanları bile gördüm :mrgreen:

evet bencede forumlar açılırken biraz dikkat edilmeli konudan konuya atlanmamalı ve birinci olcaz diye bişi olmamalı ben şu ana kadar böle olan forum çok az gördüm bunlardan biride http://www.sosyalistforum.org dur.

Her konudan farklı farklı 10’larca kategori açıp “Forumumuzda her şey var” diyen ama ziyaretçisi olmayan 100’lerce forum var. Gerçi hepsi yakında Türkiye’nin, Avrupa’nın 1 numarası olabilirler. :mrgreen:

Herkes senin gibi düşünse keşke de böyle lüzumsun bir kalabalık olmasa

farkındaysanız internet te aynen şu anki tvlerdeki rayting olayı gibi bişiler oluyor yani tam yazamadım buraya ama anlayan alnadı neyse. ❗

Biz buna reklam demiyoruz.Tanıtım diyoruz ;)Yükselmenizi de istiyoruz tabi ki.

Bir cevap yazın

*