Google Wave kullanıcılarının sayısı arttıkça geliştirilen yardımcı araçlar, servis içi araçlar ve diğer bileşenlerde de gözle görülür bir artış var. Bir sonrakiyazımda muhtemelen servis içinde çalışan xml formatlı araçlar ve faydalı botlara değineceğim ben de. Ancak ondan önce Firefox için hazırlanmış güzel bir eklenti var. Eklentinin amacı Google Wave’i tarayıcınızda kapatsanız bile sağ alt köşede bir simge yardımı ile gelenleri rakam olarak göstermek. Oldukça kullanışlı bir eklenti.

Google Wave Notifier adındaki eklentiyi buradan indiriyoruz. İndirme işleminden sonra Firefox’un eklenti yükleme mekanizması devereye girecektir. Yükleme bittikten sonra Araçlar menüsünden Eklentiler’i açıyoruz. Eklentiler penceresinde Google Wave Notifier’i bulup faremiz ile bir defa tıklayarak seçili hale getiriyoruz ve yanındaki “seçenekler” butonuna gidiyoruz. Buradan Google Wave için kullandığımız kullanıcı adı ve şifremizi girip onaylıyoruz. Hepsi bu kadar. Tarayıcımız yeniden başlatıldığında eklentinin çalıştığını görüyoruz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*