Açık kaynaklı olan, internet Explorer’a alternatif olarak çıkartılan ve kısa sürede bir çok kullanıcıya ulaşan Mozilla Firefox’un geçenlerde Firefox 2 olarak ilk betası yayınlanmıştı.Dün de Firefox’un geliştiricisi Mozilla Vakfı Firefox 2’nin kullanıma hazır sürümünün betası olarak Release Candidate 1’i yayınladı.Vakfın söylediklerine göre bu ay sonu gibi Firefox ‘ye kavuşuyoruz aşıkları olarak :D.Ha ufak bir hatırlatma bu beta sürümünde açıklar olabileceği için kendisine güvenen, açık maçık hikaye diyen arkadaşlarımızın kullanması daha uygun olacaktır :D.

Tarayıcımızın yani Firefox 2’nin en belirgin özelliklerin birisi web 2.0 ile sevişir durumda olması :D.ikinci özellik ise güvenlikle ilgili.ilk sürüme göre daha güvenli olacakmış.Ve belki de en önemli özelliği ise gelen saldırıları, güvenlikte yapılan işlemleri kullanıcıya direkt bildirecek.işte bu şimdiye kadar hiç yapılmamaış birşey :D.Bunlara ek olarak da grafikleri değişmiş, bookmarkı güçlenmiş bir Firefox 2 karşımıza çıkacak.Açıkcası heyecanla bekliyorum bir Firefox fanatiği olarak.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Firefox’u bir kullanan bir daha bırakmak istemiyor.Sen, ben,o herkes :D…

ben betasını kullandım çok hoşafıma gitti gerçek sürümü çıkınca daha sağlam olucaktır güveniyorum 🙂 gerçi windows bozuldu benim her bi haltın temelinde xplorer olduğundan explorer bozulunca win’de bozuldu bazen saçma hatalar veriyor firefox,rssowl gibi opensource ve favori prolarım format atıjam şimdi 😀

Bir cevap yazın

*