Vize notlarının kötü gelmesinden mütevellit anlaşıldı ki finale; duvarı delercesine bir azimle çalışmak gerekiyor. Ben de bu hususta fazla diretmeden gereken tedbirleri alıp yaklaşık 2 saat önce çalışmaya başladım. Neden? Çünkü bütünlemeye kalınca yaz ayları çok insafsız geçiyor. Elalem oraya buraya giderken biz orda burda ders çalışıyor oluyoruz.

Tabi bu çalışmalardan ötürü terk edemediğim birkaç şey var. Perşembe akşam Kurtlar Vadisi, Pazar günü dışarıya çıkma şeysi ve günde tok karna 2 bölüm Prison Break 🙂 Biliyorum, çok ilginç bir yaklaşım ama ben böyleyim. Lisede de böyleydim. Ertesi sabah müthiş fırtınalara ev sahipliği yapacak yazılılar olmasına rağmen üstümdeki gerginliği atıp şampiyonlar ligi maçını izlerdim. Zaten o izlediğim malar daha bir zevkli olurdu. Şimdi ise pek zevkli olduğu söylenemez.

Sivri kardeşlerimiz de içinde bulundukları gaflet ve hıyanetten bir türlü kurtulamadı. Her gece birisini balkonun en uç köşesinden cansız olarak sallıyorum aşağıya. Bir de şunu keşfettim; bu Detan, Raid ıvır zıvır yazan haşere ilaçlarının hiçbirinin işe yaradığını görmedim. Bir kutu Baygon’u bizim sivrilerden birine boşalttım ama nafile. Sanki ben onu yapınca daha da bir güçlendi. Bundan ötürü çok rica ediciğim ilaç reklamı koymasınlar televizyonlara. Söverim.

Turistcanları da geçmeyelim. Kafile kafile gelmeye başladılar artık. Orda, burda, yolda, sokakta görmek mümkündür. Gece belli bir vakitten sonra ise onları görmek için +18 imlemesini bir taraflarına yapıştırmak gerekir. Birçoğunun çok terbiyesiz olduğunu gördüm, duydum.

Son söz olarak da bu seneki Turizm Şenliği’ne Feridun Düzağaç ve Erkin Koray gelecekmiş. Aslında sanatçılar tam istediğim gibi de 31 Mayıs-1 Haziran tarihlerine geldiği için ve aynı tarihlerde finallerimin olduğu için en az bir tanesini kaçırdım diyebilirim. “Lanet olsun içimdeki şenlik sevgisine” KV Kapak 🙂

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Yaz okulunun ne kadar kötü olduğunu çok iyi bilirim. Yazın o sıcağında gidip gelirdik bizde hatta geçeceğimizde kesin değil di. O kadar para verirsin yine bırakırlar belli olmaz bunların işleri.

final derdi hekesde var sanırım. vizelerin bahara denk gelmesi hiç çalışmamıza neden oldu ve öylesine girdiğimiz sınavlar halini aldı. durum böyle olunca notlar çok düşük geldi ki, finallerden tam a yakın puan alamazsam geçemiyeceğim şekilde. şimdi yine insan çıkıp dolaşmak, eğlenmek istiyor am bi yerden de ders çalışması gerektiği aklının bi ucunda duruyor. ne güzel sen başlayabilmişsin ders çalışmaya kısmetse ben de başlıcam ilerlyen saatlerde. önümüz bahar şenlikleri ile dolu. bakalım nsl yetişcez hepsine. kolay gelsin.

Dün bir, bugün bir (Ayrık Matematik ve Matematik) tane vizeden çaktım. Sinirliyim, deli olmaktayım. Finallere köpek gibi çalışmam gerekiyor.

Üf.

@umut o ayrık matematik benim de başımın belasıydı.Sonra o kadar kaldım ki dersin yerine başka ders geldi.Şu an onunla meşgulum:)-o da değişmeden diplomayı almayı düşünüyorum:)

Bir cevap yazın

*