Fifa ustası ve fanatiği biri olarak bu yazıyı yazmazsam uyuyamam :D.Dün elime geçti nihayet oyun.Hemen kurdum ve başladım oynamaya.Açıkcası çok beğendim bu sefer.Fifa 2003’den sonra 2004 ve 2006 çok berbattı.2005 bunlara göre biraz daha iyiydi sanki.Ya da benim taktiğime 2003 ve 2005 uygun olduğu için onları beğenmişimdir.Benim taktiğim ise orta sahanın ortalarından şutla golü bulmak :D.Hiç şaşmaz mutlaka her oyunumda bu taktiği kullanırım.Evet atabiliyorum da 2003 ve 2005’de.Ancak 2006’da bu mümkün değildi.Oyun zaten genel olarak yavaştı ve kısa kısa paslarla oynamak zorunda gibiydik.2007 ise her taktiğe açık.Oyunu yapanların alnından öpüyorum.Adamların markajı, kaçmaları, güçleri uzaktan şutları, pozisyonları oldukça gerçekçi.Grafik olarak 2006’dan çok farkı yok yani kötü :(.Evet Fifa’nın grafikten yana sıkıntısı var.Stadlar, taraftar nedense hiç gerçekçi gelmiyor.PES grafik yönü ile çok daha iyi.Genel bir toparlama yaparsak Fifa 2007 benden 100 üzerinden 85 alarak sınıfı geçer.Sizin için bir de örnek maç yapmıştım.8-0 yendiğime bakmayın karşı takım çok kötü oynuyor :D.

Resime Işınlan

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Fifa’nın ayrı bir sepmatisyenliği (sormayın ne diye, şimdi uydurdum!) var. Fakatiyen eskiye nazaran görüntü olarak düşüş var. Eskiden görünüme kasıyor, oynanabilirlik düşüyordu. Şimdilerde tam tersi. Ea Games efendiii, 2’sinede kasmak zor mu geliyor, haa sorarım sana?

olm genelde fifa’ya grafik iyi oynayış kötü derlerdi sen fifa için grafik kötü demişin 😀 ama pes’in grafikleride bundan sağlam değil ancak pes oynarken böyle o topa hükmettiğimi hissediyorum ve bu bana haz veriyor 😀 ancak fifa 2007’de gördüğüm kadarı ile bu oynayış olaylarında gelişmiş oyuncuların hareketleri falan güzel olmuş ve uzaktan gol atmak gerçekten de var 😀 bakalım bugün yarın nba 2007’de alıcam 😀 bi fia bide nba bunları hersene alıyorum ya.. benim gibi kaç 100 tane adam vardır dünyada KORSANCILAR parayı vuruyo 😀 EA değil…

evet EA benim için Dünyanın en iyi oyun firmalarından biri olmasına rağmen sanki bazı şeyleri yapmaya üşeniyor gibi geliyor banada 😀

Bir cevap yazın

*