Ferhat Göçer’in önceki albümleri dinler dinlemez insana ayrı bir hava katmasına rağmen yeni albümü kullandıkça açılan otomobil esasında olmuş. Yani dinledikçe keşfediyor, seviyorsunuz. ilk dinlediğimde sadece iki şarkısını beğenmiştim. Daha sonra daha dikkatli dinleyince birkaç parçadan daha hoşladım. Derken tüm albümü defalarca dinledikten sonra albümün güzel olduğuna karar verdim.

Özellikle Gül ki, sen söyle hayat, biri bana gelsin ve Emel Sayın ile yapılmış mükemmel düetin olduğu doymadım sana dinlenesi türden şarkılardır. Aldırma Gönül parçasını da yeniden ele almış Ferhat Göçer bu albümünde. Ama sanki parçanın başındaki efektler pek gitmemiş. insanı bi Need For Speed havasına sokuyor :) Ayrıca klibini de çektiği “bizim şarkımız” da güzel yorumlanmış. Listeme atmadığım tek parça ise “yol bitti çoktan” oldu. Bir iticilik var o şarkıda bana göre. Ama hiç de belli olmaz. Birbakmışsınız kaynaşıvermişim bir yerlerinden.

Albüm dinleyen insanlarda aşkı ön plana çıkarırken çok acayip yan etki yapıyor. Dinlerken insanın kendini fazla kaptırmaması da tavsiyeler arasında yer almaktadır. Çevremde gördüm bunu ben :)

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Gerçekten süper bi albüm olmuş.Genelde şarkıları çabuk eskitirim,kendi adıma:))Ama gündüz işte,akşam evde sürekli dinliyorum.Hayatımın albümü diyebilirim.Ve evet gerçekten de aşkı ön plana çıkarıyor.Aşkı,yalnızlığı,sevgisizliği,uzak kalmışlığı bazı şeylere…Ben tebrik ediyorum Ferhat Göçer’i.Ayrıca sanada teşekkür ediyorum,bana bu fırsatı verdiğin için.Gerçekten iyiki varsın;))

ilk albumu cok hosuma gitmesede bu albumu spr olmus.tesekkurlr h-yaman bu yazın için

@nş, o fırsatı kendin oluşturdun aslında. Sen de iyi ki varsın. Ayrıca buralara yorum bırakmayalı uzun zaman olmuştu. Bu şerefe nail olduğumuz için mutluyuz aile boyu 🙂

Kesinlikle katılıyorum yazdıklarınıza. ’sen söyle hayat’ parçası inanılmaz güzel ve albümdeki neredeyse tüm parçalar hit olmaya aday. Keşke ‘Aldırma Gönül’ü almasaymış, ne ben ne de F.Göçer fanı iş arkadaşım beğenmedik. Bir şarkısı daha vardı beğenmediğim ama aklıma gelmedi şimdi. Müzik zevklerimiz aynıymış neredeyse 🙂 Güzel bir blogunuz var, kolay gelsin

Bir cevap yazın

*