Google hergün karşımıza bir yenilikle çıkıyor. Dün link kısaltma ile ilgili çalışmalarını internette okumuştuk. Goo.gl şeklinde link kısaltmalarını artık çokça göreceğimiz kesin. Bununla birlikte bir diğer değişiklik de FeedBurner hesabımıza Twitter hesabımızı entegre etmemizdir.

Yani mevcut FeedBurner beslememize düşen girdileri otomatik olarak Twitter’da gönderip paylaşmak mümkün. Zaten yukarıdaki her iki yenilik de birbiri ile bağlantılı. Çünkü Twitter uzun linkleri otomatik kısaltıyor.  Entegre işlemi için FeedBurner hesabımıza giriş yapıp besleme adına tıklıyoruz. Karşımıza bir sonraki adımda gelecek olan sayfadaki üst menüden “publicize” seçeneğine gidiyoruz. Buradan da “socialize” kısmına gidiyoruz.

Bizi karşılayan bu sayfadaki “add a twiter account” butonuna basıyoruz. Buradan bizi Twitter’ın onaylama sayfayasına götürecek. Buraya güvenerek Twitter kullanıcı adı ve parolamızı girip “allow” yönergesine gidiyoruz. Ardından da üst resimdeki sayfanın en altına gidip “active” butonuna giderek bu özelliği aktifleştiriyoruz. Post Content seçeneğinden ister sadece başlık istersek hem başlık hem de izin verilen karakter sayısı kadar içerik Twitter’da yayınlanabilir.

Beslemelerimize düşen girdiler Twitter’da yukarıdaki gibi görünecek. Tabi başlık ve içerik olarak yayınlamayı seçersek içeriğin de bir kısmını görebiliriz. Böylece bir eksik daha çok iyi bir şekilde kapatılmış oldu.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

merhaba sizi Gökay kardeşim tarafından tanıdım, takip listesinden. Yazı’nın aynısını bildirgecte’de görmüştüm ama oradaki makale uzun geldiği için okumadım. Buradaki kısa ve anlaşılır olmuş. Dediklerinizi uyguladım, oldu. Yazı için teşekkürler…

Bir cevap yazın

*