Sosyal ağların yaygınlaşmasıyla birlikte yeni bir reklam kanalının doğduğundan şüphemiz yok. Hemen hemen tüm sosyal ağlarda markaların profillerini görmek mümkün. Reklam için kullanılan sosyal ağların liderlerinden birisi de Twitter. Birçok büyük marka Twitter üzerinden kampanyalarını, yeniliklerini günümüzde kolayca insanlara ulaştırabiliyor. Ancak  bu profilleri yönetenlerin veya bu işlerle uğraşanların mecburen birden fazla hesapları bulunabileceğini düşünürsek çok sıkıcı olduğu kesin.

Sıkıntılı olmaması için farklı Twitter hesaplarını tek yerden kontrol imkanı sağlayan servisler kuruldu. Bu servislerden birisi olan Multwiple, ücretsiz ve Twitter hesabı ile üye olunabiliyor. Hesap sayısında şimdilik herhangi bir sınırlama da getirilmemiş. Link kısaltma, istatistik, retweet, yanıtlama gibi temel işlemlerin hepsini de gerçekleştirebiliyor.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*