Bugün pazar, yapacak iş yok. Sabah kahvaltınızı yaptınız ve elinize bir bardak çay alıp bilgisayarın başına geçtiniz. Siteleri gezdiniz, dolaştınız, haberleri okudunuz, onu yaptınız, bunu yaptınız ve en sonunda sıkıldınız. Bu durumda benim gibiyseniz işlerinize devam edersiniz yok değilseniz direkt bilgisayarı kapatırsınız. Peki sörf keyfinizden sonra birazcık oyuna ne dersiniz? Dün keşfettim bu tanıtacağım siteyi. Sitede sadece oyun mevcut ve oyun tek kategoride. O da fark bulma (kolay olur demeyin, sıkıysa piramiti kocaman yapın) Eskiden çok severdim bu tür oyunları. Ünite dergilerinin arkasında olurlardı genelde ya da gazetelerin çocuk bulmaca ekinde… Şimdi ise daha zorları internet üzerinde. Oyun kademe kademe zorlaşıyor. ilk başta açtığınız sayfada bir köprü resmi var. Önce buradaki dört farkı buluyorsunuz ve hepsini tamamladığınızda resmin alt kısmında bulunan “Explorer Game” linkine tıklıyoruz.işte herşey bundan sonra başlıyor.
Kademeli olarak artacağını söylemiştim ya oyunun şimdi bunu görebilirsiniz. Bir küçük piramit oldu. Piramitde çiçek, fotoğraf makinesi ve iki tane zar görüyor olmalısınız :). Efem çiçek resminde iki tane çiçeklerle dolu resim çıkıyor orada eksik olan ya da büyük-küçük ikilisini buluyorsunuz. Fotoğraf makinesinde ise ilk başladığımızda karşımıza gelen iki fotoğraf gibi farkı istenen kareler geliyor. Zarlarda ise yine aynı şekilde yerleştirilmiş zarlardan farklı rakamı gösterenleri buluyorsunuz. Bu ufacık piramit siz ilerledikçe kocaman bir piramit oluyor. Hem de kıdeminiz yükseliyor. Ben bayağı ilerlemiştim dün. Keşke bir de kaydetme özelliği olsaydı :D. Şimdi diyeceksiniz bu çocuk o kadar yazdı ama linki unuttu diye. Hayır efem unutmadım aşağıya bakınız.

Oyuna ışınla beni genç!

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

23 comments

🙂 Kolaymış ya hemencecik çıkıyo…
Paylaştığın için teşekkürler…

@Gürkan bişi değil
@ismail sen öyle san ilk fotoğraf kolay ya sonrası?

ya hiç bir şeyi bulamadım biriniz yardım edin bana buluyın yaaaaaaaaaaaaaaaa:@

valla çok güzel ve çok kolay ben bayağı ilerledim süperdi biraz daha zekice olsa iyi olur

GeRÇeKTeN SüPeR AmA BiRaZ DaHa ilErElSe sEvinirin:)

çok güzel bir oyun herkezin oynamasını isterim çok güzel bir oyun

çok beğendim.çok güzel bir oyun.herkeze tavsiye ederim…

Valla oyun çok güzelmiş birazda zormuş.Ama o kadar da zor değilmiş.Oyunu gördüm,oynadım ve beğendim.Herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

*