Facebook artık sosyal ağ olmaktan çıkıp geliştirilen araçlar sayesinde her türlü ihtiyaca cevap veren bir platform haline geldi. Bunda kullanıcı sayısının fazlalığı ve program geliştiricilerin her gün değişik kategorilerde araç üretmesinin etkisi büyük. Özellikle geçen yıl araç üretiminde ve buna bağlı olarak kullanımında patlama yaşandı. Her ne kadar fal, dizi, eşleştirme araçları ile bu patlama yaşansa da ardından çok değişik ve güzel araçlar yayınlandı.

Tüm bu etkenler çerçevesinde Facebook üzerinden alışveriş yapmak da sıradan bir olay haline geldi. Değişik sayfalar için hazırlanan alışveriş eklentileri sayesinde insanlar kendi ürünlerini veya kullanıp satmak istediği ürünleri paylaşarak ürün sayfalarında gösterim imkanı buldular.

Boosket de Facebook üzerinden mağaza oluşturmamıza ve ürünlerimizi bu mağaza üzerinde teşhir etmemizi ve satmamızı sağlayan bir araç. Aracı Facebook hesabımız içinde aktifleştirdikten sonra mağazamızı kuruyoruz.

Ücretsiz kullanımda bir tane mağaza açabiliyoruz. Bu mağaza içine de 24 tane ürün yerleştirebiliyoruz. Yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere zorunlu alanları doldurarak ve gereken ayarlamaları yaparak mağazamızı oluşturuyoruz.

Ürün ekleme sayfasında da ürün modeli, detaylı açıklaması, fiyatı, resmi ve eğer varsa üretici sayfasının linkini ekleyip “save and finish” butonuna basarak ürünümüzün kaydını yapıyoruz.

Ürün eklendiğinde yukarıdaki gibi bir sayfada gösterimi yapılıyor. Eğer istersek mağazamızı kendi profilimizdeki sekmeler arasında gösterebiliyoruz. “Satıyorum” ismini de profilimde göstereceğim için dikkat çekmesi açısından mağazamın ismi olarak atadım.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*