Facebook, ilk kuruluş amacını belki çok tan aşarak “internet=facebook” eşitliğini sağladı kimilerine göre. İlk kurulduğundan bu yana çok farklı hizmetleri listesine ekledi. Özellikle uygulamalar ile çok zengin bir hale geldi. Son değişikliği olan sayfaların yönetimi ile firmaların kendi tanıtımlarını yapmalarını biraz daha kolaylaştırdı. Artık alış veriş yapmak bile mümkün dersem sanırım hiçbirimiz şaşırmayız bu durumda.

Beetailer adındaki uygulama; Facebook’da çevrimiçi bir dükkan açmamızı sağlıyor. Buraya istediğimiz ürünleri dizerek arkadaşlar veya hayranlara satış yapabiliyoruz. Alışveriş sepetini içinde barındıran uygulamada kendi internet sayfamıza ödeme için yönlendirme yapabiliyoruz. Detaylı istatistik verilerine ulaşabileceğimiz sayfaya uygulama içinden ulaşmak mümkün.

Uygulamanın birkaç paket halinde satıldığından da bahsedelim. Ücretsiz pakette aylık 10 tane ürün girebilmek hakkımız bulunuyor.  Diğer paketler ise şöyle:

  • Professional: Aylık 500 ürün ve 50 dolar
  • Business: Aylık 2000 ürün ve 100 dolar
  • Enterprise: Aylık 10000 ürün ve 300 dolar

Ücretlere bakınca aslında  biraz yüksek kalsa da sağladığı getiri karşılığına bakarak kullanılabilir. Ayrıca ücretsiz paketin imkanlarına da çok kötü demek biraz haksızlık olur. Aylık 10 ürün hiç de fena değil 🙂

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*