Bugün ikinci bir “Merhaba Dünya” yazısı yazıldı

Herkese merhaba,

Bir kısmınız beni tanıyordur, bir kısmınız ile de yeni tanışacağız. Hamdi dün twitterda bir süprizden bahsetti, o süprizin bir kısmı benim (kendimle alakalı kısa bir tanıtım yazdım tabi ki), kalan kısmını ise twitter, facebook gibi mecralardan Hamdi’yi takip edenleriniz tahmin edecektir belki, bir aksilik olmazsa yıl başı itibariyle sitede tasarım değişikliğinden, kapsam ve işleyiş değişikliğine kadar bir dizi yeni düzenlememiz olacak.

Continue reading

Google Calendar Labs

Google, labs uygulamasını en aktif şekilde ilk olarak Gmail’de uygulamış ve birbirinden kullanışlı araçlar geliştiriceleri tarafından yayınlanıp, Gmail kullanıcıları tarafından uygulamaya alınıyordu. Labs, Gmail’i bu yüzden zaten açık ara önde olduğu rakipleri ile arasındaki farkı biraz daha arttırmayı sağlamıştı. Şimdi aynı uygulama Google’ın takvim uygulaması olan Calendar servisine de uygulandı. Yani Gmail Labs’dan sonra Calendar Labs’ı da artık görebileceğiz. Şu anda kısıtlı araçlar var ancak ilerleyen zamanda mutlaka artacaktır.

Continue reading

Güncelleme Hakkında Önemli Duyuru

iki gündür blogda yaptığımız sürüm yükseltme çalışmalarından dolayı siteyi yayından ara ara kesmekteyiz. Çok eski bir sürümden yeni sürüme geçerken bünye kaldıramayıp birçok yerden hata fışkırmasına sebep olmuştur. Çok şükür bunların büyük kısmını aştık ve şu anda tek problem sidebar’da kategorilerin yazı sayılarındadır. Onu da kısa zamanda çözeceğiz. Bir de yenilik var ki çok önemlidir bu söyleyeceğim. Efem, RSS adresimiz değişmiş bulunmaktadır. Bundan sonra RSS besleme adresi olarak http://feeds.feedburner.com/hyaman adresini kullanmanız çok büyük önemle rica edilir. Aksi taktirde problem yaşayabilirsiniz.

Continue reading

Yeni Üst Resim ve Janjanlı Hayat

Eski, uçuşan kuşlarla dolu, kış modundaki animasyon odaklı üst banner yerini ilk açışta görmüş olmanızı temenni ettiğim yazlık resme bıraktı. Yazlık resimde içimden gelenleri aktarmak istedim aslında çok fazla düşünmedim. Sadece esinlenmek adına birkaç resme gözattım. Neticesinde de üst taraftaki şu resim ortaya çıktı ve hoş da oldu. Yapımında Photoshop (fotoşopar) kullanıldı. Azıcık yaz sıcağı ve sevgi ile harmanlandı 😀 Gelelim janjanı bol hayatımdaki yeniliklere.

Continue reading