Tatilin içinden

Dün öğle saatilerinden itibaren kendime yoğun tempodan zaman ayırıp tatil için izin verdim. Şimdi ise ağaçlar, çiçekler, sinekler ve bilumum börtü böceklerin piyasaya aktığı, temiz havanın fazlası ile olduğu ferah bir ortamda tatil keyfimi sürdürüyorum. Bilgisayardan bir nebze uzak, kafamı dinleyeceğim ve dünden bu yana dinlemeye başladığım hoş bir atraksiyon oldu benim için. En basit örneği sabah kalktığımda belimin ve başka münasip yerlerimin kırılmış gibi olmaması, ağrımamasıdır. Ayrıca akşam çok soğuk olup üşümekteyiz.

Continue reading

Yeni Üst Resim ve Janjanlı Hayat

Eski, uçuşan kuşlarla dolu, kış modundaki animasyon odaklı üst banner yerini ilk açışta görmüş olmanızı temenni ettiğim yazlık resme bıraktı. Yazlık resimde içimden gelenleri aktarmak istedim aslında çok fazla düşünmedim. Sadece esinlenmek adına birkaç resme gözattım. Neticesinde de üst taraftaki şu resim ortaya çıktı ve hoş da oldu. Yapımında Photoshop (fotoşopar) kullanıldı. Azıcık yaz sıcağı ve sevgi ile harmanlandı 😀 Gelelim janjanı bol hayatımdaki yeniliklere.

Continue reading

Afrika Sıcakları ile Kavruluyoruz-2

Koltuğun popomuza yapıştığı günler serisi devam ediyor tüm hızıyla. Sıcak, bütün gücü ile bizleri yakmakta, oramızın buramızın pişik olmasına sebep olmakta ve bilumum nebatatın, haşeratın ve cümle insanın deliler gibi davranış göstermesine vesile olmaktadır. Kediler olsun, köpekler olsun hiç fark etmez; sıcaklar bastırdığından bu yana kafayı gündüz vakti çekmiş babacanlar gibi dolaşmakta. Hamam böceklerini zaten söylememe gerek yok hepsi bozmuş kafayı. Ya insanlar? Özellikle de dişicanlar (Rus olanları) çıldırmışlar ki sokak ortasında bikini ile dolaşıyorlar. Onlar dolaşırken de biz cümle erkeklerin gözü kayıveriyor hatta bazıları abartıp önündeki otobüsü bile görmüyor, trafik kazası denen faaliyeti gerçekleştiriyorlar.

Continue reading

Evim Evim Güzel ve internetim

Kimi zaman bazı nedenlerden dolayı birkaç gün ev dışında, hatta şehir dışında bulunmak zorunda oluyorsunuz. Bu zaman dilimlerinden birisi de bayramlardır. Bayramlarda akrabalarınız eğer yaşadığınız yerden farklı bir yerdeyse mutlaka “bayramlamak” için gidersiniz. Tabi onlar da sizin uzun yoldan geldiğinizin farkındadırlar yani ceplerinizi doldururlar. Ancak bu benim gibileri pek kesmiyor. internetsiz, bilgisayarsız birkaç gün inanın bana sigara içemeyip de çıkdıran insanlar gibi koydu. Birinci gün tamam da ikinci gün adeta duvarlara tırmandım :). Ahh ahh bir dizüstü bilgisayarım olsaydı böyle mi olurdu? Elbette olmazdı. Karar verdim yakında tarihlerde bir dizüstü almaya. Şöyle bize yakışanından, janjanlısından falanından filanından. Maddi yönünü de düşündüm. Bundan sonra sadece cuma namazlarını değil, bütün öenmli gün ve tarihteki namazları değerlendireceğim :). Tabi ki onunla olacak iş değil çalışmak lazım çalışmak !!! Güzel, sıkı bir tatilin ardından bugün iş başına geçecek herkes. Gerçi kimileri dünden başladılar bile. Hmm bu arada artık yakın zamanda et görmek istemiyorum. Özellikle ızgara çeşitlerini asla :D. Hiç sevmediğim bamya, patlıcan ya da pırasayı tercih ediyorum artık. Bayram sonu hasılatları güzeldi, tatlılar da pek bi şekerliydi. Evet bu kadar serbestlik yaşadık ama bir ton iş şimdi beni bekliyor. Bitmesi gereken dört tane proje ellerimden öper, yaptığım ve yapacağım tasarımlar da artı bonus olarak haneye geçen diğer işlerim. Zor yani işim. Gerçi kimin kolay ki. Bayram gününde bile çalışmış elalem hem de hasta hasta :(. Neyse konudan konuya sıçramayalım en iyisi. Şimdi hava soğuk olsa da, ayaklarımı hissetmesem de, tatilde söz verip görüşmeye gelmeyenler olsa da, AÖF dersleri beni beklse de, 2007’de biletime amorti bile vurmasa da internetime ve bilgisayarıma kavuştuğum için mutluyum. Öğrencilere iyi dersler, çalışanlara hayırlı işler diliyorum…