Seri Cinayetler

Artık elimdeydi, son bir arzusu olup olmadığını sordum. Birşey söylemese de gözlerimin içine bakışı çok şey istediğinin belirtisiydi. Uzun uzun o bana baktı ben de ona. Artık bu an bitmeli ve beni saatlerce peşinden koşturan elime düşen kurbanımın canını almalıydım ama bunu bir türlü gerçekleştiremiyordum. Bir an bana yaptıklarını gözümün önünde canlandırdım. Anlık bir hareketle suç aletimi kavrayıp beynine kuvvetli bir vuruş yaptım. Artık onun için hayatın sonu benim için bir rahatlama söz konusuydu. Soğukkanlı oluşum yine belirgindi ve çok hızlı hareketlerle cesedi bulunduğu yerden aldım ve ardımda iz bırakmamak için suç aletimi de kimsenin bulamayacağı bir yere attım. Hiç birşey olmamış gibi hemen olay yerini terk ettim ve birkaç saat sonra sevgilimle buluştum. Sanki o cinayeti ben işlememiştim, sanki hiç bir şey yaşamamıştım mazimde…

Son Sinekler: Anüsten uydurulmuş ama gerçeklik payı da olan hikayede sinek gerçektir ve anlamayanlar için; öldürülen bir sinektir.

Sineklerin de Sevgiye İhtiyacı Vardır

Eskiden evimizde bulunmazsa olmazlardan birisi sinek tokadı diye tabir edilen pembe, mavi, kırmızı gibi alımlı renkleri bulunan esnek plastikten yapılmış bir araçtı. Bu araç gece yarısı kocaman karnıyla vızır vızır etrafta dönen sinekleri duvara portre gibi “sıdırmaya” yarar. Bazı yörelerde batıl bir inanışa göre bu amaçlı aracın yaramazlık yapan çocukları bezdirmek için kullanıldığı da görülmüştür.

İnsanoğlu böyle araçlar geliştiredursun sinekler de bu durumdan dolayı kendilerini bırakmamışlar var güçleriyle etrafımızda dolaşmaya devam etmişlerdir. Pis bir görüntüsü olsa da aslında onların da sevgiye, yakınlığa ihtiyaçları olduğunu dün akşam anladım. Bir zamanlar sinekleri tek el hareketiyle yakalayan ben bile bunun farkına vardıysam diğer insanlar birer sinek terbiyecisi bile olabilirler düşüncesindeyim.

Sineklerin bu yöndeki eğilimlerini akşam nasıl fark ettiğime gelince…  Park halindeki scooterımın üzerine konan bir sinek ile yaklaşık 3 dakika boyunca yolculuk yaptım. Eve kadar kendisiyle geldim. Sanki motorun sahibiymiş gibi ön kısma kurulmuş, yayılmış kendisi. Eğer şiddet yanlısı olsaydılar, sadece bizi sinir etmek için olsaydılar o yolculuk esnasında kalkıp gitmez miydi?

Eve Sinek Girince

Annelerin sabahları “evi havalandırma” adı altındaki faliyetleri sonucu girer hepsi. Kışın kara kara, kocaman olanları yazın ise sivri olanları makuldür. Asıl iş türleri değil girdikten sonra sinir etmesi ve ev ahalisini soktuğu durumdur önemli olan. Bu durumlar birden fazladır.

Continue reading