10 Maddede Samsung S6

Geçmişte de defalarca Samsung cihazlarını kullanan bir kullanıcı olarak, Samsung’un yeni amiral gemisi (hala öyle diyorlar) SM-G920FQ yani halk dilinde Galaxy S6 cihazını iki haftalık kullanım süreme göre notlarımı paylaşacağım bu yazıda sizlerle. Teknoloji portallarının uzun uzadıya kamerasındaki lensin açısı, işlemcinin matematik değerleri yerine tamamen kullanıcı deneyimine bağlı kısa notlar şeklinde bir inceleme okuyacaksınız aslında.

1_flat_pc

  1. İlk defa bir Samsung telefonun kaliteli malzeme ile yapıldığını ve ilk dokunduğunuz andan itibaren sağlamlık hissi veren bir cihaz olduğuna kanaat getirilebilir.
  2. Hızlı şarj özelliği diye bir teknoloji yazıyor özelliklerinde lakin cihazdan daha çok yanındaki şarj aleti ile alakası var. Hatta o hızlı şarj eden aletle dolum yapıldığında bir o kadar da çabuk tükeniyor batarya. Kablosuz şarj pedinde şarj edildiğinde ise bir gün şarj problemi yaşamıyor insan. “Hızlı giden atın…” deyimi tam bu telefona göre.
  3. Kamerası çok çok iyi. Gece çekiminde şimdiye kadar gördüğüm en iyi telefon.
  4. Gold rengi müthiş.
  5. İşlemci hızı falan iyi de içindeki yazılım da bir o kadar stabil.
  6. Telefonun alt kısmını bir iPhone 6 ile karşılaştırdığınızda kopyala/yapıştır mantığının aslında ne olduğunu çözebilirsiniz.
  7. Ekran parlaklığı, görüntüleme teknolojisi çok iyi.
  8. Home tuşuna iki kere basılması durumunda kameranın hızlı çalışması mantıklı bir girişim.
  9. Bu telefonda nasıl olurda su geçirmeme özelliği olmaz hala aklım almıyor.
  10. Tasarımda diğer cihazlara göre hem malzeme hem de çizgi farkının olması Samsung’un geleceği açısından umut verici.