Facebook İçin 23 Tane Araç

Son zamanlarda Facebook için masaüstü uygulamaları yaygınlaşmaya başladı. Bu araçlar yardımı ile Facebook profilimize bağlanmadan fotoğraf yükleme, sohbet, yorum yazma, yedek alma ve daha birçok işlevi yerine getirebiliyoruz. W3mag bu konuyla ilgili olarak 23 tane aracı ele alıp ne işe yaradıklarını detaylı bir şekilde yazmışlar. İçlerinden bazılırını daha önce ben burada paylaşmıştım. Diğerlerini de onlar liste olarak sunmuşlar. Listede mutlaka denenmesi gereken birbirinden güzel araçlar mevcut, göz atmanızı tavsiye ederim.

Ücretsiz Kaspersky 2010 Lisansı

Az önce Japonca bir kaynak buldum olayla ilgili. Sürekli şifresi kırılmış virüs programı kullanacak halimiz yok. Biraz da yasal kullanalım. Lisans tamamen yasal ve 6 aylık bir destek sağlıyor. 6 ay da fena bir süre sayılmaz aslında. Önce şuraya uğrayıp ilk turuncu butona basıyoruz. Eğer live hesabımıza giriş istenirse çekinemeden yapabiliriz çünkü sahte bir site değil bu; MSN. Lisansımızı aldıktan sonra da buraya uğrayıp programı indiriyoruz. Afiyet olsun.

Evlere Şenlik Ubuntu Feisty Fawn-Programlar

Bundan yaklaşık bir hafta önce Ubuntu kurduğumu ve bununla ilgili makaleler yayınlayacağımı şurada yazmıştım. Ubuntu’yu kuralı iki hafta gibi kısa bir süre olmasına rağmen oldukça fazla yol kat ettim kendi çapımda. Şu anda herhangibir sorun yok, tek problem Photoshop’u hala çalıştıramamış olmam 🙂 Neyse, fazla uzatmadan direkt konuya girelim. Bu yazımda hangi programları kullandığımı, Dreamweaver’ı nasıl çalıştırdığımı anlatmaya çalışacağım parmaklarımın yazabildiği kadar.

Continue reading