Yamaha Ayıbı

Tuttuk zamanında iyidir hoştur diye Yamaha aldık motorumu. 2002’den beri bu yana kullandığım ve şu ana kadar ufak tefek arızalar çıkartan motorum en büyük arızasını dün 16:00 sularında çıkartarak beni bir kez daha yolda koyma başarısını elde etti. Tam olarak bilemediğim arızanın giderilmesi için de arka jantın (göbek ile birlikte) değişmesi gerekiyormuş. Buraya kadar herşey hoş olsa da bundan sonrası pek değil.

Continue reading

Yeniden Soğuklar

Soğuk bir hafta sonundan sonra yine iş başı yapmaktayım. Cumartesi günü yağmur ve bir o kadar da poyrazlı olan hava şartları Pazar günü kendini aşarak “buz gibi” moduna geçti. Deyim yerindeyse bir taraflarımız dondu o derece yani. Cumartesi günü tercihimi yazlıklardan yana yapmama rağmen dün kış moduna ben de geçerek, uzun kollu cicilerimi giymeye başladım. O değil de ismi lazım olmayan mapazadaki dişican pek güzeldi 😀 Allah sahibine bağışlasın.

Continue reading

Ramazan 2007 Serisi-2

Birkaç gündür blogumu unutmuş, sadece yorumları onaylamak için girmiş, geç kalkmamdan dolayı güne hızlı başlangıç yapmış ve bunun gibi nedenlerden ötürü de yazı giremedim. Hatta giremediğimin farkına da bugün vardım 🙂 Salı günü yaptığımız haber turunu askıya alıp yazacağım makeleleri de şöyle bir kenara aldım. Zaten yazmaya fırsatım da olmadı hiç. Sabahları geç kalkıyor, akşamları ise iftardan sonra genelde dışarıda olduğum için eve geç geliyorum, hemen arkasından da yatağa atıyorum kendimi. Ama bütün bunlar bir yere kadar 🙂

Continue reading

Bilgisayar Başında Uyuya Kalan Gencin Dramı

internette bazen rastgeldiğim fotoğraflara bakıp bilgisayar başında uyuyanları görünce “yok canım daha neler” derdim hep. Nedense abartılı gelirdi bana. insan uykusunun geldiğini bilmeyip nasıl sızıp kalabilirdi ki bilgisayarın başında. Fakat biz insanlar kendi başımızdan benzer bir olay geçmedikçe diğer insanların halini bir türlü anlayamaz ve onlara tepeden bakarız. Dün gece yavaş yavaş işlerimi tamamladım ve biraz da internette sörf kaçınılmazdı gecenin bir vaktinde. Sörfü de tamamlayınca cevap yazmam gereken e-pıstaları aldım önüme ve tek tek okumaya başladım. işte ne olduysa bu andan sonra oldu.

Continue reading

Yorucu Haftanın Mükafatı

Yoğun bir haftadan sonra nihayet Pazar gününü görebildik. iş temposunun tavan yaptığı bu haftanın yorgunluğunu birazdan (yazıyı bitirir bitirmez) koltuğumdan uçarak konacağım yatağımda çıkaracağım 😀 Ayrıca son iki Pazar gününde de yeterince uyuyamamış, yollara koyulmuştum, onların da acısı çıkartmak lazım. Hazır serin havayı da bulmuşken “oh miss” modunda saat 10-11’e kadar uyumayı planlıyorum. Tabi birileri gelip de sabahın köründe kornaya basmazsa, turist denen denyolar barlarda içip içip otellerine giderken bağırmazlarsa 🙂

Continue reading