Windows Live Web Messenger

Anlık ileti sistemlerinden en yaygını şüphesiz LiveMessenger. Bu tür servisleri web üzerinde herhangi bir programa bağlı kalmadan çalıştıran onlarca site de mevcut. Ancak en güzeli sistemlerin kendi üreticisi tarafından yapılandırılan web araçlarıyla kullanılmasıdır. Örneğin Gtalk en güzel Gmail içinde kullanılıyor. Facebook da ona keza aynı. Yani hepsi kendi yerinde güzel. Messenger da bir adım atıp kullanıcılarına web üzerinden hizmet veriyor. Üstelik arayüzü ve diğer özelliklerinin birçoğu da benzer bir biçimde.

Continue reading

Live Messenger Avea ile Bedava mı?

Haftanın neredeyse tamamını hasta geçirdiğim için internetten de bir hayli uzak kaldım. Dün akşam RSS iletilerime bakarken gözüme çarpan “Avea’dan Live Messenger” başlıklı yazılara göz attım. içerik; Avea’nın daha önce Turkcell’in yapmış olduğu gibi Live Messenger’i 22 Şubat’a kadar ücretsiz sunduğu yönündeydi. iki hat kullandığım için Turkcell’in sunduğu hizmeti denemiştim ve bu konuda az çok tecrübe sahibiydim. Avea’dan da Turkcell kadar olmasa da ona yakın bir hizmet bekliyordum. Ancak tüm bu umutlar başka baharlara kaldı. Çünkü Avea’nın bu hizmeti sadece tek bir telefonda çalışıyor.

Continue reading

Haftalık Haber Turu-32

Raya giren bayram ve diğer nedenlerde dolayı ara verdiğimiz yayın hayatına yeniden kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bir haftalık süreçte internet dünyasında birçok gelişme yaşandı. Bunlardan belki de en önemlisi yılbaşından sonra hızlı internetin daha da hızlanacağı oldu. Ulaştırma Bakanlığı ve Telekom’un çalışmalarıyla sanırım 10-15 kat daha hızlı bir internete sahip olacağız inşallah.

Continue reading