Gmail İle Sesli Mesaj

Geçtiğimiz dönem Gmail’in içinde entegre bulunan Gtalk ile görüntülü ve sesli sohbet yapabilme imkanını bulmuştuk. Ardından Gmail için araçların bulunduğu “labs” açıldı. Burada birbirinden faydalı araçları gördük ve kullanmaya başladık. Şimdi de gönderdiğimiz e-posta mesajlarında sesli mesaj da göndermemize olanak sağlanıyor. Ayrıca karşıdan gelen sesli mesajları da dinleyebiliyoruz.

Continue reading

Google Calendar Labs

Google, labs uygulamasını en aktif şekilde ilk olarak Gmail’de uygulamış ve birbirinden kullanışlı araçlar geliştiriceleri tarafından yayınlanıp, Gmail kullanıcıları tarafından uygulamaya alınıyordu. Labs, Gmail’i bu yüzden zaten açık ara önde olduğu rakipleri ile arasındaki farkı biraz daha arttırmayı sağlamıştı. Şimdi aynı uygulama Google’ın takvim uygulaması olan Calendar servisine de uygulandı. Yani Gmail Labs’dan sonra Calendar Labs’ı da artık görebileceğiz. Şu anda kısıtlı araçlar var ancak ilerleyen zamanda mutlaka artacaktır.

Continue reading

Gmail İçin Google Calendar ve Docs Eklentileri

Gmail hergün kendini yenileyen yenilerken kullanıcılarına da işlerini kolaylaştıracak birçok yeni seçenek sunuyor. Sık sık ortaya çıkan yeni özelliklerinin yanında içinde kullanıcılarına hizmet veren araçları da bünyesine katıyor. Birçok insanın Gmail’i tercih etme nedenlerinin en başında da sanırım bu geliyor. Dün birçok yerde kaleme alınan ve Gmail’in yan bölümünde Google dökümanları ve takviminin küçük bir aracı artık kullanıcılara hizmet veriyor.

Continue reading