Küçük Bir Kazadan Sonra Tekrar Birlikteyiz

Yaklaşık 2 hafta önce ufak bir kaza sonucu yüzük parmağımı (yüzük takmasam da )  azıcık derinden kestirdim. Birkaç dikiş filan atıldı, bandaja alındı derken internet varlığımı sadece Twitter üzerinden gösterebildim. Tam eklem yerinden kesildiği için çok fazla hareket ettirme diye uyardı melek yüzlü hemşire 🙂 Dikişler dün alındı ve kesiğin büyük kısmının kaynamış. Şu an bazı kısımları çok az oranda hissediyorum ve oldukça zor oynatıyorum. Tamamen kaynadıktan sonra bu sıkıntıların geçeceğini söylediler. En azından yazı yazabilecek hale geldi.

Bu zaman zarfında kendimi bilgisayardan soyutlayıp Fatmagül’ün suçu ne dizisi başta olmak üzere tüm anne, abla dizilerini izledim. o Fatmagül’ün suçu ne acayip şeydir öyle. İki gündür dolaşan haberlere göre birileri balonunu da yapmış (: Ayrıca dün akşam Beşiktaş maçını izleyip kahroldum. O ne rezaletti öyle?

Neyse ki yazılacaklar listem de çok boş değil. Yazacağım şeyler var. Yavaş yavaş, dozunu hafiften arttırarak vereceğim bünyelere. Tekrar görüşmek üzere parmaklara iyi bakın 🙂

Şu Sıralar

Akşam bilgisayarın başında otururken ani bir fren sesi ve arkasından çarpma sesi geldi. Kendimi hemen balkona attım. Pek severim böyle alengirli işleri. Kavga, kaza, polis amcaların yaptıkları ehliyet ve kask kontrollerini; adrenalin patlaması ile desteklenmiş müthiç bir heyecan içinde izlerim. Balkondan ilk başta seçemedim ne olduğunu fakat sonradan anlaşıldı ki müthiş bir dişican son sürat giderken yaptğı manevranın altında kalmış. O değil, asıl dikkat çeken şey ise etrafta ne kadar kişican, babacan yardımsever varsa oraya koşturup gelmesiydi. Birkaç piyasa arabası yolunu değiştirip yardım için durdular 🙂

Continue reading

Kazaya Duyarlı Türk Vatandaşı

Kaza yapılan her yerde olay inceleme ekibi olarak bir halk topluluğu hazır bulunur. Polis gelinceye kadar derin sorgulamalarını sürdürürler. Bir de ilkyardım uzmanı olanlar vardır. Hayatlarında kaç defa ilkyardım yaptıkları bilinmez ve gerçekten de ilk defa yardım yapacaklardır. Olayı abartıp ben doktorum diyenleri de çıkar içlerinden. Halbuki alakası yoktur 🙂 Kaza olduğu zaman olay yerinde neden toplanılır bilemiyorum fakat bildiğim tek bir şey var; öyle bir topluluk görünce gaza gelip ben de gidiyorum. Yine kaza esnasında bir babacan gelir araçlara bakar. Eğer araçların ön tarafları yoksa “bişi yok canım” diyerek tatmin etmeye çalışır. Hmm acaba birşey olsa nasıl olurdu sorusu aklımıza gelir hemencik. Bazen de fiyat tahmininde bulunanlar çıkar ortamda. “Hmm çamurluk gitmiş, ön tampon inmiş sanayide 300 YTL’ye yaptırırsınız bunu” derler genelde.

Continue reading