Hepsi Burada (İndiregandi Versiyon)

Sen git Türkiye’nin en fazla ciro çeken e-ticaret şirketlerden birisinin sitesini başka bir yerden arakla, sonra da vatandaşa yenikendik diye yedir. Renktir, boyutlardır, yerleşimdir bunlar insanın hoşuna gider esinlenir ve farklı şeyler ortaya çıkarabilir. Ama tutup kolundan olduğu gibi (hakkını yemeyelim bazı yerleri değişik) kullanmak böyle bir firmayı göz önünde küçük düşürmekten başka birşey değildir. Hepsiburada.com biz ne kadar söylesek de attığı bu adımdan geri dönecek değil. Ama onlar böyle yaparlarsa biz ne yapalım değil mi?

Kelebek Resimleri

Geçenlerde annem kahvaltı hazırladığı için balkon yıkama görevi bana düşmüş, ben de elimden gelen özveriyle balkonu yıkamıştım. Yıkarken gözüme balkona dörtlüleri yakıp parketmiş bir kelebek ilişti. Makinemi alıp kendisine onu meşhur edeceğimi söyledim. Kendisini görmek için sizi şöyle alayım. Pek ilgisi yok ama Fadime Zurna adındaki diş doktorumuzun tabelasını da görmek lazım 🙂

2006’nın ilginç Vakaları

Bazen hepimiz daha sonra kahkalara boğulduğumuz olaylara, hayret içinde kaldığımız başarılara imza atmışızdır. Peki 2006 yılında gazetelere manşet olan, komik ve bir o kadar da ilginç olaylara gözatmak ister miydiniz? ilk vakamız Türkiye’den. Zonguldak’da bir camide açık olan mikrofonu fark etmeyen imam ve müezzin küfürlü konuşmalar sarf ederler. Bunu duyan vatandaşlar il müftülüğüne şikayette bulunurlar. Müezzin ve imam hakkıda soruşturma başlar (:

Continue reading

Teknoloji Kimin Umrunda?

Hep diyorum şu Alanya’nın huyundan mıdır suyundan mıdır bilmem insanları çok acayip? Alanya Belediyesi tarafından caddeleri izlemek amacı ile güzel güzel kameralar döşenmişti sağa sola. Bu kameraların görüntüsünü de internet üzerinden izleyebiliyorsunuz. Buraya kadar gayet güzel. Ancak bu olayı abartıp iletişim aracı olarak kullananlar var. Memleketindeki bir tanıdığına telefon açan ve sonra kameranın karşısına geçip gülümseyen bir aile gördüm geçen gün gazetede. Bu aile için denecek tek söz var “kimin umrunda teknoloji”. Bundan sonra haftanın belli günleri ben de oraya gidip canlı canlı kendimi göstereceğim :D. Yalnız bu kamera olayı bazı durumlarda çok hoş olmayabiliyor. Mesela kız arkadaşınız ile yürüyorsunuz ve o anda kız arkadaşınızın babası kamerayı canlı canlı izliyor. Sonunu ben bile düşünemiyorum :D. Bana gelince tüm enteresanlığım devam ediyor. Dün sabahtan akşama kadar “Dertler benim olsun” şarkısını dinledim. Hatta dinlemekle kalmayıp dinlettirdim (ablam, komşular, arkadaşlar vs.). ingilizce kursum bütün hızı ile devam ediyor. Her ne kadar “she” derken karşılığını sınıfta gösteremesek de gidip geliyorum derslere. Hmm faydası da olmuyor değil :D. Yiğit ile yaptığımız kokoreçci turlarından canı çekenler varmış. Gelin abicim Alanya’ya götürmezsem adiyim (götüreceğim dedim hesabı ödeyeceğim demedim) :D. Böyle neşeli göründüğüme de aldanmayın. Derdim çok. Uludağ’da kar yok, buraya yağmur yağmıyor, internet yavaş, Beşiktaş yine yenilmiş… Neyse en büyük derdimiz bunlar olsun. Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim Mayıs ayında Finlandiya’da yapılacak olan 2007 Eurovision yarışmasına Türkiye’den bizleri oynatan sonra Gaffur’un da dansı ile desteklediği “Çakkıdı” şarkısının sahibi Kenan Doğulu katılıyormuş. Şimdiden başarılar diliyorum. Eminim ilk üçün içinde yer alacağız. Bu yazıya başlamadan önce aklımda o kadar çok şey vardı ki yazacak, şimdi hiçbirini hatırlamıyorum :D. Heyecandan olsa gerek onun için af eyleyin efenim!

Sonuna Kadar Okuyun!!!

Yeni bir güne başlarken güneşin doğamadığını fark ediyorum. Çünkü bugün hava kapalı ve yağmura hazırlıklı olmak gerekiyor. Beni ıslatmadığı sürece yağmuru pek bir severim. Ya da şöyle söyleyeyim evin penceresinden dışarıya bakıp diğer insanların ıslandığını gördüğüm sürece yağmur çok iyidir :D. Dün aklıma birkaç şey takıldı. ilki televizyon pogramları ya da radyo programları ile ilgili. Acaba neden her programda 70 milyon bizi izliyor ya da dnliyor şeklinde ifadeler kullanıyorlar. Bence 1 milyonu geçmez izleyici sayısı ancak göz göre göre yalan söylüyorlar. Ben diyebilir miyim ki bu yazıyı şu anda 70 milyon okuyor diye? Elbette diyemem çünkü aşağıda sayaç yukarıda Allah var! Televizyon kanalları da bir sayaç koysalar da görsek kaç kişinin izlediğini keşke.

Continue reading