İlginç Biriyim Vesselam

Kendimde ilginç bulduğum şeylerden birisi de sağdan soldan gelen eşantiyonlara çok mutlu olmamdır. Yaptığımız iş gereği çeşitli firmalardan ajanda, kalem, blok not kağıtları, bardak vs. hediyeler alıyoruz. Tabi gelir gelmez hepsine el koyuyorum. Ama dün çekmecelerimi kurcalarken farkına vardım ki bu hiç iyi birşey değil. 2007’den kalma sıfır km ajandalar var. 2008,2009 ve sırada 2010. Neyse ki 2010 ajandalarını kullanıyorum 🙂 Ama öncekileri ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Blok not kağıtlar da aynı şekilde. Sabah masalara dağıtım yaptım onun da çözümünü buldum. Sanırım bir daha böyle birikimler yapmayacağım. Ha bardakları da unutmayalım. Değişik markaların bardakları var. Sabah çayını farklı bir markada, 5 çayını da farklı bir markada, tabi ara çayları bambaşka bir markanın bardağında içiyorum. Farklı duygular yaşatıyor bu bana 🙂

Bir diğeri de arabaların mazot kokusunu pek sevmemdir. Benzin o kadar olmasa da mazot çok hoştur. Tabi yeni araçlardan çıkan mazot kokuları oldukça kötü düzeydedir. Nedeni ise çevreye daha az zarar vermeleridir. Eski kamyonetler çalıştığında dışarı çıkan koku eşsizdir.

Umutsuzlukta da Umut Var

Bezen dersin hadi buraya kadarmış, bırak herşeyi kalk gidelim artık diye. Ama olmuyor. Herşeyi bırakıp gidemiyorsun. Arkada kalacaklar var çünkü. Onlar ki benim değerimi benden daha iyi bilenlerdir. Ama yine de “sıçmışım hayatın ortasına” diye söyleneceğime yeni oluşumlar, yeni hayatlar düşünürüm. içimdekileri bir dökebilsem kendime geleceğim belki ama kahrolsun, içime atıyorum herşeyi. Huyum, suyum kurusun. Elimden hiçbirşey gelmiyor kendi çaresizliğime… Bıktım artık. Ama belki Cemal Süreyya’nın dediği gibidir “Umutta mut varsa umutsuzlukta da umut var…” Güç, kuvvet ver bana Yarabbim!

Malumat

Çok ilginç bir hava ile karşı karşıyayız iki gündür. Hem sıcak hem serin 🙂 O nasıl oluyor diye sormayın, oluyor bir şekilde. Yağmurlu, güneşli, esintili, bunalımlı bir hava. Neyse havalar işi bahanesi. Turistcanlar yavaştan gelmeye başlamışlar. Geçen sene gelen ihtiyar teyzecanlar yerini şeker kıvamında dişicanlara bırakmış durumda. Sabahın köründe içip içip sarhoş olanları ve trafik lambasının önüne sızan versiyonları vardır ve bizim civardadırlar.

Continue reading

Haber Turuna Elveda

Sayı olarak 41’e kadar geldiğimiz haber turumuza son noktayı koyuyorum. Bunun çok çeşitli nedenleri var. Bazı arkadaşlar tarafından yanlış anlaşılmak, şu anda aynı olayın birçok blogda yapılıyor olması ve son haftalardaki olumsuz eleştirilerin bunda büyük etkisi var. Peki bundan sonra ne yapacağız? Aldığım notlardan, paylaşmak istediğim adreslerden sizleri nasıl haberdar edeceğim?

Continue reading

Yeniden Hastalık

Kaç gündür hali hazırda devam eden hastalıkla boğuşuyorum. Son günlük yazılarıma bakınca aslında bayramdan bu yana hep hasta olduğumu da fark ettim. Kerata hiç böyle yapmazdı ama bu sene ne kerametse üstümden hiç gitmiyor. Son bir haftadır battaniye ile cebelleşirken aynı zamanda verilen ilaçların da yan etkileri ile hayat mücadelemi sürdürüyorum.

Continue reading

Soğuk Etkiler Cümlemizi

Güneşli olmasına rağmen dondurucu mertebede olan soğuklarla devam eden günlerimiz ile kış mevsimini oldukça etkili bir biçimde yaşıyoruz cümleten. Özellikle akşam ve sabah saatlerinde kendisini hissettiren bu soğuk, dişican ve kişicanların dışarıda yürürken çok fena frikikler vermesine de sebebiyet veriyor. Bunun yanında “sakalımız yok ki sözümüz tutulsun” şeklinde dişicanlar vardır. Bunlar ince giyinenlere (aslında ince giyinmemişlerdir) hasta olduktan sonra fırça çekmektedir.

Continue reading

Yeni Yıl Analizim

Kederlendim, efkarlandım, kahroldum. Neden? Yılbaşında biletime para çıkmadı. Sadece son rakamına 24 YTL nasıl denk geldiyse geldi. Bilet çeyrek olduğu için onun da 6’sına talim edecektim. Fakat gördüm ki yaktığım benzin bile etmiyor o paraya. Sonrasında günlerce cüzdanımın “zula” adını verdiğim en nadide köşesinde krallar gibi sakladığım bilet 9 parça şeklinde çöpe gitti. Ben şahsen paranın çıkmamasına değil de biletin bana yaptığı yamuğa çok pis sinirlendim. Biletçiye ise en kısa zamanda bir suikast düzenleyebilirim. Karşıma çıkmamasını taa buralardan duyururum.

Continue reading

Yıla Griple Elveda Demek

Pazartesi başlayan ve tüm haftaya yayılarak haftamı alt üst eden grip kendisini son iki gündür boru mertebesinde göstermekte. Boru mertbesi; azıcık öküzümsü bir durumu işaret eder. Şöyle ki; öksürdüğünüz zaman yer gök inler. Konuştuğunuz zaman da karşıdaki vatandaş kaçacak yer arar. Genelde sabahları ses çıkmazken akşama doğru çok baslı az nazlı bir ses yerini alır. Geceleri nefes almakta zorluk çekerken gündüzleri burun tıkanıklığı olmazsa olmazlarındandır. Ayrıca mukus rengi yeşil olarak görülmektedir.

Continue reading

Hayat Tersine Giderse

Tam kendime gaz verip yazı yazmaya karar vermişken sitenin yayından gitmesi o yetmezmiş gibi sunucunun çökmesi arkasından tekrar gelmesi derken soğudum birazcık bu web işlerinden. Üstelik son yazdığım istatistik yazısı da gitmiş. Sitenin gelmesi ile birlikte internetin gitmesi ve artık Telekom’a söyleyecek laf bulamamam beni bir sinir küpü haline getirdi. Tüm bunların üstüne başka olumsuzluklar da eklenince çekilmez bir hal aldı serüvenim. inanın şu satırları yazarken bile bir sıkıntı bastı içimi ki sormayın.

Continue reading