Soğuk Bir Kış Manzarası

Kışın muazzam soğuklarında elektrikli battaniye kullanmayanlar bilirler ki gece yatağa girildiğinde yaklaşık 3 dakika kıpırdamadan yerimizi ısıtmaya çalışırız. Yavaştan ısınmaya başlar fakat ısınmayan yerlere ayağımız değdiğinde müthiş bir irkilme ile karşı karşıya geliriz. Sonra o alanları da ısıtmaya çalışırız usul usul. Nihayetinde uyku bastırır ve güzel rüyalar görmek üzere uykuya dalarız. Rüyada 150 kiloluk devasa bir ablanın kovalaması da olasıdır böyle soğuk gecelerde. Sabah kalkıldığında ise yataktan çıkmamak için var gücümüzle direniriz. Ama anneler hep galip gelir, yorgan üstümüzden alınıp soğukla biz yüz yüze kalırız.

Continue reading

Yıla Griple Elveda Demek

Pazartesi başlayan ve tüm haftaya yayılarak haftamı alt üst eden grip kendisini son iki gündür boru mertebesinde göstermekte. Boru mertbesi; azıcık öküzümsü bir durumu işaret eder. Şöyle ki; öksürdüğünüz zaman yer gök inler. Konuştuğunuz zaman da karşıdaki vatandaş kaçacak yer arar. Genelde sabahları ses çıkmazken akşama doğru çok baslı az nazlı bir ses yerini alır. Geceleri nefes almakta zorluk çekerken gündüzleri burun tıkanıklığı olmazsa olmazlarındandır. Ayrıca mukus rengi yeşil olarak görülmektedir.

Continue reading

Fotoğraflarla Kokoreç Keyfi

Artık caddelerde sokaklarda yürüyemez, hatta kokoreç yerken bile rahat duramaz olduk. Çok ünlü olduğum için paparazziler peşimi bırakmıyorlar (inanmayın lütfen). Akşam yine Yiğit ile birlikte mekanımıza gidip kokoreç yiyelim dedik. Hasta olduğum için acılı acılı pek de güzeldi. Ancak Yiğit efendi benim gibi masumane bir kişiliğe karşı hazırlıklı gelmişti. Tam lokmaları ağzıma alırken cebinden çıkarttığı dijital kamerası ile patlattı flaşları. Mekanımızı merak edenler için şuradan göstereyim. Pek bir güzeldir kokoreçleri. Daha sonra yemek maceramız başlar ve ilk ısırığı almam ile vahşi Yiğit‘in bunu belgelemesi bir olur. Yiğit efendi bunlar yetmezmiş gibi siparişleri getiren kişicana hatıra fotoğrafı çekmesini istedi. O da şu işte. Birinci hangi arada bitti onu bilmiyorum ama ikinciye başlamıştım. Gayet doğal ve sakin bir ısırık atıyordum ki yine çekmişler beni. Ama bu kadarı yeter desem de çıkışta yine çektiler. O fotoğrafı da şöyle belgeledikten sonra kafamdan planlar kurmaya başlamıştım. intikamım kötü olacaktı. Ve oldu da. Yiğit‘i “peşmerge” diye tabir edilen bir biçimde çektim. O halini görmez ister misiniz bilemem ama şuradan göz atabilirsiniz. Bu fotoğraflardan sonra kokoreçci keyfimiz biter, yağmurlu bir akşamda hasta bir genç ve yanında enteresan bir kişilik yürüyerek uzaklara doğru giderler. Eve geldiğimde soğuktan soba ile bütünleşip nane limon içmekte buldum çareyi. Şimdi ise hastalığımın iyice grip denen denyoya çevrildiğini hissediyorum. Allah bana acil şifalar versin efem. Hasta olanlara da şifa versin, ablamı da unutmasın (: Şimdilik bana müsade yarın ve ilerleyen günlerde hoş yazılar ile karşınızda olacağım. Ha unutmadan, bu sitede MSN şifre kırma yöntemleri anlatılmaz. Ayrıca sitem diyanet işlerinin bir şubesi değildir, lütfen dini sorularınızı başka yerlere sorunuz. Kısa zaman sonra daha doğrusu bu fotoğrafların yankısı dinince “h-yaman Irak” ile karşınızda olacağım. Bizden ayrılmayın, esen kalın (kapanış da haber bülteni gibi oldu haaa pek bir asortik yani :D)

Maskeliymiş Aylinmiş Hadi Ordan

Sabah sabah gözümü açar açmaz yine yağmur ile selamlaşıyoruz. Böyle yağmurlu havaları hep sevmişimdir ancak önceden de belirttiğim gibi beni ıslatmadığı takdirde (: Böyle havada Yaşar’ın yeni albümünü de dinlemenin keyfini fazlasıyla çıkartıyorum. Hoş bir albüm olmuş tavsiye edilir. Bir de burnum akıyor, boğazım acıyor, öksürüyorum; herhalde grip oldum ): Salgın mıymış neymiş şu günlerde? Umarım fazla etkili olmadan çekip gider virüs kardeşler (: Gelelim normal hayatımıza. Efem dün internette “Maskeli Aylin” olarak bilinen genç bir kızın videosunu izledim. Kız müzik eşliğinde dans ediyor, soyunuyor. Buraya kadar tamam da bir olay var ki gülmekten kendimi alıkoyamadım. Kız bu videoyu paraya ihtiyacı olduğu için çekmiş. Benim izlediğim birinci bölümüymüş, ikinci bölümü ise internetten satılıyormuş. Kız “paraya ihtiyacım olduğu için yaptım ne yani kötü yola mı düşseydim” demiş. Ah şekerim ah sen kendini hangi yolda sanıyorsun ki :D. Üstelik Türk medyası da bu kıza destek çıkıyormuş. Allahım sen bizim aklımızı koru! Üstelik kızın videosu Youtube’un popüler videoları arasında. Yanlış anlaşılmasın videonun tamamını izlemedim. Sadece merakımdan dolayı ufak bir kısmını şey ettim (: Unutuyordum Wpdestek.com da sitem hakkında bir yazı yazmış şurada. Wpdestek.com ekibine bu ince hareketlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bana gelince yazının başında da belirttim az hasta gibiyim, bilgisayarıma yeni format atmama rağmen beni çıldırtıyor, yeni maceralar yaşamaya devam ediyorum. Bir de ablamın mp3 krizi tutmasa ne güzel olacak ama elden ne gelir hayatın tadı, tuzu, biberi bunlar.