Çok Kullanılan 10 Servisin Cep Telefonu Sürümlerinin Adresi

Bir aralar çok yükselişte olan cep telefonundan internete bağlanmak ücretlerden dolayı bir süre kendini nadasa almıştı. Sonrasında kablosuz ağ sistemi yeteneği olan cep telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte yeniden yükselişe geçti. En sonunda ülkemize yeni gelen 3G ile tam bir tırmanış yaşandı. Yapılan telefon kampanyaları, internetin yaygınlaştırılmasına çok büyük bir vesile oldu. Haliyle internet servislerinin kullanımı da büyük önem kazandı. Birçok internet servisi için mobil sürümler hazırlandı ve aktif olarak kullanılıyor. Şimdi bunlara göz atacağız.

Continue reading

Google Calendar ile Arkadaşlarınızın Doğum Günlerini Unutmayın

Google Calendar benim için çok şey ifade ediyor. Özellikle sınav dönemlerinde ders çalışma programı hazırlıyorum kendime ve hatırlatma özelliğini açtığımda da ders programım cep telefonuma ücretsiz geliyor. Diğer önemli hatırlatmalar için de kullandığım için ajanda ihtiyacımı tamamen karşılıyor. Tüm bunları çevrimiçi yapabilmesi de çok güzel bir özellik aslında. Bunların yanında Google’ın Friend Connect adında bir hizmetinin olduğunu ve bununla “sosyal ağ” teriminin karşılığının bulunması için uğraştığını da biliyoruz. Bu iki hizmeti birleştirince de ortaya çok iyi bir özellik çıkıyor.

Continue reading

Google Calendar Labs

Google, labs uygulamasını en aktif şekilde ilk olarak Gmail’de uygulamış ve birbirinden kullanışlı araçlar geliştiriceleri tarafından yayınlanıp, Gmail kullanıcıları tarafından uygulamaya alınıyordu. Labs, Gmail’i bu yüzden zaten açık ara önde olduğu rakipleri ile arasındaki farkı biraz daha arttırmayı sağlamıştı. Şimdi aynı uygulama Google’ın takvim uygulaması olan Calendar servisine de uygulandı. Yani Gmail Labs’dan sonra Calendar Labs’ı da artık görebileceğiz. Şu anda kısıtlı araçlar var ancak ilerleyen zamanda mutlaka artacaktır.

Continue reading

Gmail İçin Google Calendar ve Docs Eklentileri

Gmail hergün kendini yenileyen yenilerken kullanıcılarına da işlerini kolaylaştıracak birçok yeni seçenek sunuyor. Sık sık ortaya çıkan yeni özelliklerinin yanında içinde kullanıcılarına hizmet veren araçları da bünyesine katıyor. Birçok insanın Gmail’i tercih etme nedenlerinin en başında da sanırım bu geliyor. Dün birçok yerde kaleme alınan ve Gmail’in yan bölümünde Google dökümanları ve takviminin küçük bir aracı artık kullanıcılara hizmet veriyor.

Continue reading