Çevrimiçi Spinner ve Geçiş Animasyonları Oluşturma

Birçok internet servisinde ve blogda yeni nesil programlama olan ajax’ın gelişimi ile birlikte geçiş efektleri dediğimiz küçük bekleme görsellerine sıkça rastlar olduk. Genelde en çok rastlanan saat yörüngesinde hareket eden bir dairedir. Ancak daha birçok türü, servilserin kendilerine özelleştirilmiş halleri de bulunuyor. Bu görseller gif resimlerinden oluşuyor ve hareketliler. Bunları oluşturmak için birçok araç şu anda karşımıza çıkabilir. Ancak Chimply ekstra bir programa araca gerek kalmaksızın içinde barındırdığı hazır hareketler sayesinde bizi hiç yormadan görsellerimizi oluşturmamıza yarıyor. Sadece renk seçimi ve bunun yanında animasyon tipini seçip “generate” butonuna basıyoruz. Hepsi bu kadar. Ayrıca buton ve rozetler de oluşturabiliyoruz.

Youtube Videolarından Gif Animasyon Oluşturma

Geçtiğimiz günlerde birkaç resim ile gif animasyonlar oluşturmaya yarayan bir servise göz atmıştık birlikte. Bu yazımızda da yine gif animasyon oluşturacağız ancak bu kez resimlerden değil videolardan yapacağız bu işi. Tanıtacağım servis ile Youtube üzerinde yayınlanan videolardan gif animasyonlar oluşturup çeşitli alanlarda kullanacağız. Üstelik tüm bunları sadece üç adımda gerçekleştireceğiz

Continue reading

3 Adımda GIF Uzantılı Grafikler ile Animasyon Oluşturma

Flash’ın daha yaygınlaşmaya yeni yeni başladığı dönemlerde her yerde yanar döner ya da janjanlı diye tabir edebileceğimiz banner, hareketli resim ve buna benzer grafikleri bolca görüyorduk. Sonrasında Flash’ın görsel açıdan çok üst seviye nesneler sunması, gelişen web sistemleri ile bir hayli kan kaybetti gif animasyonlar. Ancak yine kullanılan yerler yok değil hatta hergün kullandığımız Messenger programlarındaki gülümsemeler de bu grafiklerden oluşuyor. Şimdi de 3 adımda hareketli resimler oluşturabileceğimiz bir servise değineceğim.

Continue reading