Yaşantımın Son Dilimine Dair

Sabahın köründe, horozların daha göbek kaşıdığı, bizlerin ise afyon patlatma çabaları içinde olduğumuz vakitte şu Kral TV’de ne kadar enteresan müzikler çalıyor bilemezsiniz. Sabahın 7’sinde ismail YK çalınır mı be anam. Yani çıkıp ben söylesem ondan daha iyiydi. Öte yandan D-Smart üzerinde şu an yayına devam eden Animal Planet ise daha da ilginç şeyler yayınlamakda. Yine sabahın o vaktinde maymunlarda üremeyi yayınlıyor terbiyesizler. Çoluk çocuk va, Allah muhafaza görseler durum nasıl açıklanır?

Continue reading

Farelere Dair

Üzerimde can sıkıntısına dair şeyler hissettiğimde, sıkıntımı gidermeme yardımcı olan eylemlerden birisi de National Geographic izlemektir. Bir de National Geographic Wild vardır ki evlere şenlik. Aslanlar, timsahlar, akrepler, katil kurbağalar ve daha neler neler. Genelde akşam üzeri 5’den sonra çok güzel incelemeler yayınlıyorlar.

Continue reading

Sabah Sabah…

Günlerim oldukça yoğun geçmekle birlikte, asosyallikten hafifce sıyrıldığımın da farkındayım. En azından 7/24 bilgisayar başı oturumundan kurtuldum. Şu günlerde de neredeyse herşey mükemmel gidiyor hayatımda. Ancak arada sırada üzücü ve sinir bozucu olaylar yaşanmakta. Dün anladım ki her insandan yardım almanız zor oluyor. Karşılıksız yardım eli uzatan insan sayısı elle gösterilebilecek kadar azmış. Benim en çok zoruma giden yardım istediğimde “şunu yaparsan” şeklindeki cümlelerdir. Bu durumda “yardımını başına çal” diyorum. Bu özelliklere sahip insan üstelik işin kötü tarafı insanlara yardımcı olacağım diye bir sitede bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyor. Yine ismini bahşetmek istemediğim bu insanın sorduğu sorulara şimdiye kadar “karşılıksız”, elimden geldiğince cevap vermeye çalıştım. Hep yardım etmek istedim fakat yanlış insana yardım ettiğimin farkında değilmişim.

Continue reading