Artık interneti veya şöyle diyelim bilgisayarı bayan,bay,yaşlı,genç,çcouk herkes kullanıyor.Peki ama bir erkek ve bir bayan gözünden bilgisayar nedir?Bunları ayrı ayrı ele alacağım.

Erkeklerin bir kısmına göre sevgili, yaşam tarzı daha doğrusu herşeydir (mesela bana göre :D).Bir kısmına göre chat aracı.Bir kısmına göre boş vakit geçirme ve kızlara hava atma aracı.Mesela artık eskisi gibi tanışan kişi ve dişicanlar birbirlerine telefon numarası yerine MSN adresini veriyor.E bir erkek elbette tanıştığı kıza MSN adresim yok diyemez :D.Bir başka örnek daha verelim.Mesela Hayriye, Ayşe ve Düriye buluştular.Sonra bu gruba Hayri, Mehmet ve Namık da katıldı.Başladılar sohbete ordan burdan çıktı derken konu internete geldi.Herkes bilgisayardan konuşurken heralde Hayri ben bilgisayar bilmiyorum demez.Onun için az çok herkes bilgisayar bilgisi alıyor yeni nesilde.Şöyle bir toparlarsak erkekler için bilgisayar çok ama çok önemli.

Geldik bayanlara.Bayanların çoğunluğu bilgisayarı elektrik süpürgesi gibi kullanırlar.işleri olduğunda hemen açarlar.işlerini hallederler.Sonra da bir kenara atarlar :D.Bir kadın gözünden bilgisayar gününü gün etmek, kullanmasa da zararı olmayan genelde vakit geçirmek için kullanılan bir ecnebi icadı.Müzik dinlemek, MSN’ye girmek ve erkekleri uyuz etmek için bilgisayar kullanıyorlarmış (vala yaptığım araştırmada 6 tane dişican ile çalıştım.Hepsinde bu sonucu verdi :D).Bilgisayarı bilmeseler de olur.Çünkü toplum içinde “aaa duydun mu lan Mehmet Hayriye bilgisyar kullanmayı bilmiyormuş” denilmez.Onun için dişicanlarbiraz daha şanslı.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Zaten dedim bu çocuk eğer bir soru sorduysa arkasında kesin bi hainlik vardır diye.Hiç de yanılmamışım.Neyse bir dahaki testlerinde dikatli oluruz 😀

Bir cevap yazın

*