Kendilerini iki haftadır Beyaz Show izlerken duyuyorum. Onlar aslında engel tanımayan insanlar. Yaşama umutla bakan, bizler gibi sağlığı sıhati yerinde olup da yok dünya tasası, yok sevgili karmaşası yok aile geçimsizliği gibi uydurmasyon şeylere vakit harcamayan insanlar. Onlar ülkemizdeki engellilerden birkaçı ve onlar çok güzel bir proje içindeler.

Hayata küsmeyen onlar; bir güzellik yarışması düzenliyorlar. Bunu aynı zamanda da uluslar arası bir organizasyon haline getirmeyi de planlıyorlar. Kendi deyimleriyle:

” Hayat her şeye rağmen mi güzel, yoksa engelleri aşarak ruh güzelliğini paylaşmak mı…

Bizler ruh güzelliğine bir tutam beden bir tutam sevgi bir tutam mücadele katmak istiyoruz.

Bir gelenek haline getirmek istediğimiz Türkiye Engelliler Güzellik Yarışması ‘nda bende var olmak istiyorum diyorsan engel tanımadan katılabilirsin.”

Yarışma için katılım şartları şurada yer alıyor. Kendilerine bu güzel proje için teşekkür ederken onlardan öğreneceğimiz çok şey olduğu kanısındayım.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

umarım bu projelerinde başarılı olurlar. her türlü zorluğa rağmen yaşama tutunmaları gerçekten takdir edilmesi gereken birşey.

saygılar,

Ankara, Kızılay’da engellilerin çalıştığı kafe var. Hemen tüp geçitin yanında. Oraya gitmenizi de tavsiye ederim.

Geçen hafta boyunca evde olduğumdan kadın programlarına sardım, ben de ilk Seda Sayan’ın programında gördüm. Sonra Beyaz Show’a da çıktılar. Bu tür projelerin desteklenmesi ve ciddi ciddi ele alınması lazım. Sadece bu insanların kendi çabalarıyla değil, diğer kurum ve kuruluşların da üzerine düşmesi gerekiyor.

Down Cafe bunlara en güzel örneklerden biri.

mrb hamdi ilk önce siten cok hos tebrikler,

bu konuya sitende yer verdigin icin bu projeye destek oluyorsun tsk,

bende 23 yasinda bedensel engelli genc bir bayanim ve bende katildim,
burdan söylemek istedigim, herkes katilsin, finale girip girmemek önemli degil, önemli olan bu türk projelere özellikle biz engelliler en ii destek olabilirz, bunun icinde basvurmak yeterli bence,
kaybedecek biseyimiz yok, kazanicak cok seyimiz var sonunda !!!

Esasen güzellik yarışması yapanların engelli olduklarını düşünürdüm hep…Neden böyle bir şey yapılıyor anlam veremiyorum…Engelli ne demek oluyor hem? Neden böyle oyunlara alet olunuyor?

Bir cevap yazın

*