Yeni nesil gençler kafayı iyice sıyırmışlar. Yeni nesil gençlik derken bizden de küçükleri kasdediyorum. Dün kardeşimin odasına girdim ufak bir kalem operasyonu için. Aman Allahım! Her taraf kağıtlarla dolu. Çalışma masasına, duvara ve envai yerlere ufacı ufacık notların alındığı kağıtlar yapıştırılmış. Kağıtların hepsinde fen, matematik, geometri ve daha bir kaç dersin daha formülleri yazılı. OKS’ye girecek olan bir öğrenci için normal diye düşündüm ancak gençlik iyiye gitmiyor :D. Buna kalıbımı basarım hatta. Dün akşam kurs çıkışında Yiğit ile buluştum yine :D. Gittik kokoreç satan babacana. Oturduk sohbetimizi ettik ben iki o bir yedi. Neymiş efendim ikinciyi yiyemiyormuş beyefendi. Çok doymuşmuş. Neyse dedim yeme bakalım :D. Sonra evde Fener maçını izliyorum en heyecanlısından. Ara ara “kutsal dolandırıcı” Cem Uzan’ın reklamları çıkıyor. Yani bir ara fark ettim maçı bırakıp reklamları takip ettim. Neymiş, emeklilere 14 defa maaş verilecekmiş (çüş), ÖSS kalkacakmış (hadi leyn). Yani gel de gülme :D. Fenerbahçe turu atladı onu da arada kaynamadan tebrik ediyorum ve darısı bu akşam Beşiktaş’ın başına diyorum. Dün akşam birşey daha anladım ki kaçan kovalanıyor. Birisi size pas vermiyor mu? Hiç takmayın kafanıza, yüz vermeyin, pas vermeyin, konuşmayın. Aradan iki gün geçsin sonra bakın görün nasıl gevşiyorlar :D. Hmm son birşey geldi aklıma. Şu anda kar yağıyor. Alanya’ya değil anacım siteme yağıyor. Zaten farkına varmış olmanız lazımdı ama ben yine de bir hatırlatayım. Eğer hala göremediyseniz sitenin koyu renkli kesimlerine bakınız. Yok hala görmediyseniz gidiniz en yakın gözlükçüden kendinize yakışan iki tane cam taktırın gözünüze.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

iNSANLAR YAŞADIKÇA iHTiYARLADIKLARINI SANIRLAR, HALBUKi YAŞAMADIKÇA iHTiYARLARLAR
( ISKOÇYA )

O YÜZDEN BIRAK GENÇLERi KENDi HALiNE 🙂

ayyy hamdiiiii nasıl yiyosunn şu kokoreçiii anlamıyorumm yaaaaa:)

bu kar yağması olayı da çok hoş olmuşş haa..eline sağlıkk..ben fark etmiştim vallaa yazıyı okumadan öncee..vallaa bakk..:)
sevgilerr..

olm o sağa sola not asma olayı çok süper bişey, sınavda formülü kağıdın nereye asılı olduğuda dahil olmak üzere hatırlıyorsun o yüzden kızma kardeşine 🙂

Bir cevap yazın

*