Daha önce bir yazımda gönderdiğimiz e-postaların okunup okunmadığını, okunduysa kaç defa okunduğunu gösteren bir servisi hep birlikte görmüştük. Peki tatile çıktığımız şu günlerde bir yere e-posta atmamız gerekiyorsa ve bu e-postayı hemen değil de ilerleyen zamanlarda göndermemiz gerekiyorsa, ilerleyen zamanda da internet ile buluşamayacaksak bir sıkıntı içine gireriz mutlaka. L8R ismindeki bu yazının vesilesi servis başımızdan bu dertleri almak için hazırladığımız e-postayı istediğimiz tarih ve saatte adrese ulaştırıyor.

Sistemin kullanımı ve üyeliği çok basit. Şuradan ışınlandığımız anasayfasında bulunan  “Sign up now” linkine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan sayfada ismimizi ve hangi hesaptan bu tür postaları atmak istiyorsak o mail hesabını yazıyoruz. Sonra “send” butonuna basıp yazığımız e-posta adresine gelecek olan aktivasyon mesajını bekliyoruz. Aktivasyon mesajı içindeki linke tıkladıktan sonra ülke, şifre gibi kısa bir soru ekranından sonra kullanıcı arayüzümüze kavuşuyoruz.

“Compose” bağlantısını kullanarak yeni bir e-posta oluşturabiliyoruz. To her zamanki gibi gidecek adres, subject (konu) ve mesajımızı yazdıktan sonra hemen bu saydıklarımızın altında bulunan zaman kriterlerini belirliyoruz. Burada aklımızda bir ampül oluşuyor: “acaba site ile ülkemizde saat farkı çıkabilir mi?” diye. Hayır, çünkü üye olurken ülkemizi Türkiye olarak girmiştik. Zaman kriterleri de tamamlandıktan sonra “send later” düğmesine basarak gideceğimiz yere gözümüz arkada kalmadan gidebiliriz.

Servisin ayrıca HTML destekli e-posta gönderimi mevcut. Taslaklar hazırlayıp daha sonra kullanılmak üzere kaydedebilirsiniz de. Servis üzerinden gönderdiğiniz mesajlara gelen cevapları e-posta hesabınıza uğramadan direkt buradan okuyabilirsiniz. Adres defteri de oluşturabiliyorsunuz.

Açıkcası bu servis en çok benim işime yarayacak gibi. Bazen öyle zamanlarda e-posta göndermem gerekiyor ki akla karayı seçiyorum. Hemen göndersem erken olacak, sonra göndersem geç kalacak 🙂 Şimdi bu servisi tanıdıktan sonra bu derdi kafamdan atmış olacağım. Bu servis için bir de “tester” seçtim kendime. Gürkan‘a deneme mesajı gönderdim. Saat 3 civarında gelmiş olması lazım, kendileri bize haber edeceklerdir mutlaka 😀

Servise ışınlan

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Evet enteresan ve hoş bir servis. Fakat bunu zaten önceden yapabiliyorduk 🙂

Siteyi çok iyi buldum ve memnun oldum.Boyle bir dernek ve site olduğunu tesadüfen öğrendim.Ayrıca pazar günkü etkinliktende haberimiz olmadı.Gazeteden öğrendim.Umarım undan sonraki iletişim daha iyi kurulur.iyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

*