Bugünlerde birkaç tanıdğım arkadaşımın adreslerini kullanamadıklarını duydum.Şimdi bu yazıyı okuyacaklar hadi bea diyecekler.Çünkü bu aralar sadece ama sadece bu yötemler kullanılıyor hesap ele geçirmek için.Tamam tamam hemen geçiyorum kızmayın.

  1. Başlığı “Hi” veya “Hey” yazan mailleri bakmadan silebilirsiniz.Çünkü spam özelliği taşıyor.
  2. Şu kadar kişiye bu mesajı ulaştırırsanız dilediğiniz olur yapmazsanız bu olur gibi mesajlara kulak asmayın.(Bugünlerde özellikle bu kullanılıyor)
  3. msn_destek@hotmail.com veya buna benzer bir adresten şifrenizi isteyen bir e-posta gelirse cevabına “hadi ya çok akıllısın galiba” yazın :D.Unutmayın ki Hotmail veya MSN sahibi microsoft hiçbir zaman sizin şifrenizi istemez.
  4. Tanımadığınız bir kişiden herhangibir dosya gelirse hiç açmadan silin.%99 içinde trojan vbardır o dosyanın.
  5. Reklam amacı ile gönderilen smile indir, ekran koruyucu indir, bilmem kimin çıplak fotoğraflarını indirin gibi bir link içeren mesaj gelirse silin.
  6. içinde HOTBAR kelimesi geçen bir mesaj görürseniz hemen silin.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

işin açığı bunların hepsini yapmıştım zamanında.Ya cahillik çok kötü birşey.Allah kimseye böyle zeval vermesin.Ne güzel Brezilya’dan hatunlar denk getirmiştim.Şimdi hesaba giremediğim için hiçbiri ile görüşemeyeceğim 🙁 😥

“Şu kadar kişiye bu mesajı ulaştırırsanız dilediğiniz olur yapmazsanız bu olur gibi mesajlara kulak asmayın.(Bugünlerde özellikle bu kullanılıyor)” peki adam bundan nasıl yapabilir ki?Ben haftada bu tipte en az 5 mail gönderiyorum 😀

Bir de okuduğunuz bölümün hakkını verseniz ne güzel olur.Bak şimdi hani sana geliyor ya adresler.Sen de başkasına gönderiyorsun.Sonra o gönderdiğin kişi de başkalarına gönderiyor.Buraya kadar tamam değil mi?işte burdan sonra adama bir yrden mutlaka geriye dönüyor o mail.Ve belki3-4 kişi ile başlayan mail adresi çığ olup adama belki 1000 belki 10000 adresolarak geri dönüyor.Sonra yukarıda bahsettiğim dosya gönderme veya smile adresi gönderme gibi şeyler yaparak senin adresini ele geçirebiliyor.Gayet açık bir şekilde yazmaya çlıştım.Anladınız mı? 😀

Birader ben bugün şöyle cüsseli bir eleman tuttum.O sağlayacak benim mail güvenliğini. Senin anlattıklerın pek fayda etmedi yaww….

Valla yolda gelirken başına birşey gelmiş olabilir git sor dicem ama şimdi heryer kapanmıştır :D.

Bir cevap yazın

*