Doğuş yayın grubunun pörtlettiği yeni sosyal ağda anlık duygu durumumuzu, halet-i ruhiyemizi paylaşıp bizimle aynı duygular içinde bulunanları görmek mümkün. Oldukça geyik ortamı olan beta durumundaki servis ayrıca Türkiye için günlük ortalama duygu durumu gözlemlenebiliyor. İster e-posta istersek de Facebook hesabımız ile üye olabiliyoruz.

Duygu paylaşımı oldukça basit. Twitter kullananların alışık oldukları etiketleme sistemi gibi “#” işareti yerine “*” işareti kullanılıyor. Örneğin *sevinçli şeklinde etiketleyip duygu durumumuzu bildiriyoruz. Zaten havuz içerisinde bulunuyorsa önerme şeklinde de duygu durumu görüntüleniyor. Eğer yazdığımız durum havuzda yoksa tek biz yazmışsak maalesef etkin olmuyor. Ancak aynı duyguyu birkaç kullanıcı daha etiketlerse otomatik olarak havuza ekleniyor.

Tasarım olarak çok beğendiğim servise gün gün yeni özellikler, kullanıcılara yönelik arayüzde düzeltmeler yapılıyor. Fotoğraf ekleme, Twitter, Facebook, FriendFeed hesaplarına gönderi yapma özelliğini de barındırıyor. Gelenleri de profilime bekliyor iyi duygular diliyorum.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*