Hep dikkatimi çekmiştir; bizim gerek filmlerde gerekse dizilerde çok acayip bir mevzu vardır. Nedense polisin numarası çevrilir ve “alo polis mi” sorusu sorulur. Arayan kişinin kafası güzelse başka yeri aramış olabilir. Yani kafa güzelken sorunun sorulması gayet normaldir. Ama ayık kafayla da bu soru sorulmaz ki canım!

Mesela dün Arka Sokaklar’ı izliyorum ve bu soruyu herkes soruyor nedense. “Alo polis mi” dediği an olay bitmiştir. Allah korusun karşıdaki muzip birisi olursa “yok abla devlet opera ve balesi burası” der. Şahsen ben derim hiç çekinmeden :) Çünkü 155′i çevirince karşımıza mutlaka polis çıkıyor.

Arka Sokaklar demişken; nasıl bir ekiptir o öyle yahu. Her yerde parmakları var. Her taşı kaldırıp bir altına bakıyorlar. Hani çözmedikleri olay, deva olmadıkları dert kalmıyor adamların. Acaba diyorum kasamdaki ısınma sorununu bir bildirsem bakarlar mı :)

Bugün de Binbir Gece zımbırtısı varmış. iri sesli bey amca reklamlarda bağırıp duruyor “dünyada ilk defa canlı yayınlanacak dizi” diye. Maşallah diyelim de nazar değmesin o vakit.

Son olarak Kurtlar Vadisi’nin geçen haftaki bölümü çok alengirli geçmişti. Son sahnede iskender çok pis morardı. Bu hafta dizinin finaliymiş söylentileri kulislerde dolaşırken bölümün yine süper geçeceğini umuyorum. işin açığı özlemiştim Kurtlar Vadisi’nde vurdu kırdıyı, Memati’yi, operasyonları. Kaç bölümdür aşk, ihanet ve ihtiraslar ön plana çıkmıştı pembe diziler gibi.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

insan acil bir olay olduğunda öyle afallıyor ki “Alo polis mi?” diye sorması normal.
Çevremde ve bende de aynı olay 112 ve 110 için de geçerli.

O arka sokaklar denilen diziyi hiç sevmiyorum. Her bölümde mutlaka 3-5 olay çözüyorlar sonra yine çözüyorlar ve yine. Seneryo bitti tükendi anlaşılan uzatıp duruyorlar.. K.vadisine gelince bu son haftamıy mış ?

Şu sezon finallerine sinir oluyorum, kaç ay kv seyredemeyeceğiz. Haftasonları doğru düzgün birşey yokken şimdi tüm yaz boyu birşey olmaması çok kötü, dandik, yazlık diziler furyası…
Arka sokaklardan gına geldi, babam hergün verilen tekrarını kaçırmıyor, bu tekrarlar da bitmek bilmiyor, her bölüm aynı zaten, kesip ekleyip uzattıkça uzatıyorlar, yav bunu izledik diyorum, gel de anlat…

Ben de Fikirsel’e katılıyorum. Evinizin yanmaya başladığını canlı canlı görseniz o anki panikle büyük ihtimal itfaiye’nin nosunu unutursunuz. Herkes için geçerli bu. Ama ortada hiç bi’ şey yokken, “Alo polis mi?” denmesi cidden de komik :))

yaw millet elektrik arızayı arar bizim ev düşüyor
direk konuya giriyorlar

– alo şu mahallede elektrik falan yok

ben lafa dalana kadar adresi veriyorlar
tabi bizde az sonra gelecek diyoruz ki bir daha aramasın diye (:

Bir cevap yazın

*