Nasıl bir web sitesine sahip olursak olalım mutlaka bir “sıkça sorulan sorular” sayfamız olmuştur. Bloglarda ya da kişisel yönlü sitelerde bu kadar göze hitap etmese de kurumsal web sitelerinde mutlaka “SSS” bağlantısı gözümüze çarpar. İngilizce kısaltma olarak da “FAQ” olan bu sayfada web sayfasına ait şirkete dair sorular ve bu sorulara cevaplar bulunmaktadır. Sorular da cevaplar da web sayfasının ait olduğu kişiler tarafından belirlenir.

Mesela yeni bir cep telefonu üretimine başlıyoruz. Sadece çıkartacağımız bu telefona ait bir de web sitesine sahibiz. Burada “SSS” sayfasında telefonla ilgili akla ilk gelebilecek sorular ve cevapları bulunmaktadır. Ya da zamanla kullanıcılardan gelen sorular üzerine uygun bir şekilde hazırlanır bu sayfalar.

Eğer böyle bir sayfa düzenleme fikrimiz varsa örnek sayfamızı incelemeden geçmeyin. Hem kullanımı kolay hem de görünümü güzel bir “SSS” sayfası. Sayfa CSS-Tricks tarafından hazırlanmış. Kullanımı da çok kolay. Aşağıda vereceğim bağlantıdan kaynak dosyaları indirdikten sonra “index.html” dosyasını düzenleyeceğiz. “dl class=”faq” satırının altındaki “dt” etiketinin içine soruyu “dd class=”answer” kodunun içindeki “div” etiketleri arasına da cevabı yazıyoruz. Bu kadar.

jQuery FAQ

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

Cok hoş bir sss olmuş. Peki bunu wordpress içinde nasıl kullanabiliriz ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür.

@ne_o, js dosyasını tema dosyasında çağırıp temanın taslak sayfası içinde kullanmak gerekiyor. Bir örneğini önümüzdeki günlerde görebilirsiniz.

Abi örneği görünce gülmekten öldüm. 🙂
“Bu durum caiz midir?”
Müftüye sormak lazım. 😀

İbrahim Çınar’ın dediği gibi benim de hazırlayasım geldi. Belki ben de yaparım ama önce sık sorulan soru bulmam lazım.

Bir cevap yazın

*