Bilgisayar gündemi yine haddinden fazla haberlerle haftayı bitiriyor sanırım. Bunlardan en önemli gelişme 2 gün önce erişime kapatılan video paylaşım sitesi Yoyutube ile ilgili olanıydı sanırım. Fakat bu konu ile ilgili yazdığım yazıda birkaç güne kadar tekrar açılabileceğini söylemiştim erişime. Hmm sanırım haklı çıktım, daha doğrusu tahminim doğru çıktı ki dün öğleden sonra hiçbir ek programa ayara gerek kalmadan ziyaretçiler Youtube‘a erişim sağlayabildiler. Başından beri birçok arkadaşımızla saçma bir karar olduğunu savunmuş kendi aramızda yaptığımız istişarelerde açılacağının uzun sürmeyeceğini fakat açıldığı taktirde geri adım atılmış olacağını vurgulamıştım. Nitekim öyle de oldu. Ayrıca bu olay üzerine Youtube bundan sonra Türkiye’deki yetkili mercilerle beraber adım atmaya karar vermiş. Bu olayla ilgili son haber de sitenin erişime kapalı kaldığı iki gün Türk paylaşım sitelerinin hitlerinin artmasını sağlamış :).

Daha önce kişisel varlıkları internette paylaşmak için açılan iki site vardı. Birisi masaüstü görüntülerinin paylaşıldığı Masaüstüm diğeri de buzdolaplarının paylaşıldığı Buzdolap idi. Şimdi bunlara bir yenisi eklendi ki; bunda da çalışma odanızın resimlerini paylaşıyorsunuz. Gerçekten ilginç ve güzel bir oluşum. Ha unutmadan şuradan ışınlanabiliyorsunuz.

Youtube varsa bizim de TRTubemuz var. Bu site de Türkçe yayın yapan bir video paylaşım sitesi. Fakat diğerlerinden farkı site yöneticilerinin videolara baktıktan sonra eklediğiniz videonun yayınlanması. Ayrıca sitedeki videolar “akıllı işaretler” ile de uyumlu. Bu yüzden kötü içerikten arındırılmış bir video paylaşım sitesi. Sitenin özellikle aşk kategorinde mükemmel videolar var. Ha unutmadan sitenin içeriğinin %80’i amatör çekimler. Siteye şurdan ışınlanabilirsiniz.

Eğer Telekom 1 Nisan  şakası yapmazsa Nisan ayından itibaren internet ücretlerinde indirime gidilecek. Hoş fiyatlar geri çekildikçe hız da düşüyor ama internet ile tanışmayanlar için güzel fırsatlar olacak gibi.

Tüketiciyi bilinçlendirmek adına bir blog kurulmuştu adı Forummarket. Sık sık güncellenen içeriği ve yazılan hoş makaleleri ile site pek hayli dikkat çekiyor. Bakmanızı tavsiye ederim. Işınlan.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

hamdi 9 gb kotalıya geçeceğim bende öbür ay

37 ytl

şu anda 3 gb kotalıda ödediğim en az ücret 60 lira,60 liraya kıyasla 40 lira tercihimdir,hemde biraz indirebiliyoruz:)

daha olmadı sınırsızın yolları taştan türküsünü söylemeye başlarız…

http://www.forumarket.com (Tek m ile ) tanıttığınız için teşekkür ederiz. Blog dünyasında yeniyiz ve kullanıcıları bilinçli alışveriş için bilgilendirmeye çalışıyoruz.Tecrübelerimizi paylaşarak kaliteli ve ucuz ürünleri öneriyoruz, fırsatları duyurmaya çalışıyoruz, verdiğimiz paranın aldığımız ürüne değip değmediğini sorguluyoruz kısacası blog dünyasına biraz alışveriş tarafından bakıyoruz.
Sizleri büyük bir zevkle takip ediyorum ve ve e- mailimizi dikatte alıp bizlere destek olduğunuz için teşekkürler keşke herkes bu kadar duyarlı olsaydı ,başarılarınızın devamı diliyorum..

Bir cevap yazın

*