O kadar işimin gücümün arasında beyaz Converse pabuç aldım. iyi hoş da kenarları sıkıyor bu meretin. Gerçi eş dost demişti ilk günlerde mahvolursun sonraki günlerde süper olursun diye. Tecrübe lazım bu işe de. Kot pantolonla güzel durduğunu söylesem de hemen kirlendiği apaçık ortada. Hele ki babam gibi ayakkabı dolabında başka bir yer bulamayıp getirip benim ayakkabımın üzerine park etmiş birisi yaşıyorsa evde kirlenmesi an meselesidir, kirlenmemesi mucizedir. Ablam da alacak, kıskandırdım onu da :)
“Gocadım” yazımdan sonra birçok tebrik aldım. Herkese cümleten teşekkürü borç bilirim. Ayrıca birkaç gündür olgunlaştığımın farkına vardım. Daha böyle bi büyük hissettim kendimi. Yaşlanıyoruz yavaş yavaşhem de hiç farkına varmadan. Ayrıca mesaj atanlar oldu telefona, onlara da kontör sıkıntısından ötürü cevap atamadım :)

Mahallemizde bulunan change office’nin alarmının her sabah 7:30 da çalması ve beni majesteleri gibi yattığım uykumdan uyandırması o kadar sinir bozucudur ki anlatılmaz yaşanır. Yumurta, domates vb. cisimleri atamayacak kadar uzakta olan bu mekan hakkında düşüncelerim her sabah kötüleşmektedir.

Yaz mevsiminin gelmesi ile turistcanlar da sokaklara akmış durumdalar. Fakat bu sene şehrimizi ziyeret eden turistlerde sapık bir ruh, ilginç bir durum olduğunu seziyorum. Yolda, sokakta müstehcen kliplere nanik yapacak mertebede görüntülere tanık oluyoruz. Ahlakımızı bozuyor bu turistler bizim ya neyse. Birinci sınıftan beri bize öğretilen fakat hiç göremediğimiz birşey var:”turizm, bacasız sanayidir”.

Kendime çok kızıyorum vakit ayırıp da bloguma bir yazı giremediğim için. Aslında bilgisayarın başındayım sürekli. Fakat işlerimden ötürü bu taraflara uğramak, vakit ayırmak pek nasip olmadı. Neyse ki şimdi bulup kızgınlığımı az da olsa dindirdim. Aferin kendime :)

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

21 comments

Hayırlı olsun Hamdi, geçen Twitter’da mesajını görmüştüm 🙂
Converse çok doğru bir seçim olmuş. Beni de kız arkadaşım alıştırdı şimdi başka spor ayakkabı düşünemiyorum bile.

Yalnız beyaz converse’ler ilk zamanlar güzel olur, dediğin gibi çabuk kirlenir. Bende bir deri bi de siyah var ama deri güzel değil beğenmiyorum.

Ayrıca gri ya da bordo olmayı da düşünüyorum 🙂 Son olarak ne kadar aldın, Amerika’da 20 dolar melet.

hayırlı olsun hamdi. 🙂 ilk beyazdan başlamak yürek ister 😛 ben heryeri siyah olanı aldım ilk belli olmasın converse olduğu diye 😛

@Erdal; kirlenmesine de çare buldum 🙂 Çamaşır makinesinde yıkatırım olur biter. Hele bir de spor malzemeleri için özel program varsa off o biçim yani 🙂
@Alisko; bizde yürek var mangal gibi. O yüzden beyazla başladık.

Aman hamdi sakın çamaşır makinesine atma yıkayınca içindeki kumaş parçalanıyor. Tavsiyem her gün sonunda ayakkabı fırçası ile fırçalaman ya da temiz hafif ıslak bi bezle silmen.

Ben şahsen arada fırçalıyorum 🙂 Bağcıkları da yıkayınca yeni gibi oluyor. Geçen de plastik aksamını diş fırçası ile temizledim tam sıfır oldu 🙂

Hayırlı olsun demeden önce bende bir kaç tavsiyede bulunayım bari. Sakın ıslak bezle silme. Ben de ilk aldığım zamanlar yeni görüntüsünü yitirmesin diye ıslak bezle silmiştim hatta birazcık sabunlu bezle silersem beyaz kısımları daha iyi görünür dedim ve sonra hooppp kenarları olduğu gibi solmaya başladı..

Dikkat ettim de bu sadece benimkinde değil bir çok kişide oluyor. Sırf bu solma renk değiştirme yüzünden converse den soğudum diyebilirim. (: Bundan sonra alacak olanlara tavsiye etmeyeceğim.. 😛

haha ben pis görünmesi için uğraşıyorum, siz temiz görünmesi için 🙂 çok güldüm.

@Alisko; abi sen kargo yap bana, ben onu ertesi güne kirletir gönderirim. Neden uğraşıyorsun ki? Artı senin gibiler varsa güzel bir iş kolu olur. Kirletmek sadece 5 YTL 🙂

ben zaten kirlenecek diye beyaz değilde gri aldım 😀 uzaktan kirliymiş gibi duruyor.

Siyah, mavi, beyaz, siyah-mavimsi. Öhööö, bi’ dolu rengi, çeşidi var. Hakkaten de spor ayakkabı denilince converse’den başka bi’ şey gelmiyor aklıma. Yalnız, kirlenme sorununa ben de bi’ çare bulamadım. Sokağa çıkmadan öcne iki sürttürüyorum fırçaylan, tertemiz olmasa bile temiz görünüyo.

Ayrıca uykunun içine eden o ofisin, ofisin alarmının sesine engel olmak için mp3 player ile yat 😀

Bu ayakkabıya insanlar neden bu kadar ilgi duyuyor anlamıyorum. Rahat diil ince uzun bez. ayak ufak olsada uzun gösteriyor. geçenlerde bende aldım bitane. hakaten ne buluyoruz ya 😀

Yorumları okudum ve beyaz değil siyah almaya karar verdim.Hele benim gibi titiz birisi için temizliği zor olur gerçekten.”Aman kirlendimi,aman tozlandımı??”Sonra görmemişin bi ayakkabısı olmuş derler neme lazım:))

@nş, sen şimdi bana kirli mi demek istiyorsun yani 🙂 Açık söyle, peh 🙂

Yok estağfurullah Sayın Herşeyi Bilen 😀 Ben annene üzülüyorum,ayakkabı kirlenince oturup temizliyceksin sanki :hıh

Evet, anlamıştım zaten. ilk aldığım günden beri gözünden çıkan kırmızı alevleri görmüyorum sanma hıh 🙂

bende beyazı cok seviyorum fakat cabuk kirleniyo diye simsiyah olan modelini giyiyorum ayrıca en az beyaz kadar hoş duruoo:) tavsiye ederim..

ayrıca söylemeden duramıcam blogun gercekten cok güzel henüz keşfetmiş olmama gerçekten üzüldüm. galiba hergün kontrol edicem yeni yazıların varmı diye:)

Başta hayırlı ve uğurlu olsun 🙂
Kirlenme konusuna gelince, aynı husustan müzdaribim 🙂 …Çözüm : Valideye çaktırmadan haftada bir çamaşır makinesine tıkın ayakkabıları 🙂 valla pırıl pırıl yapıyor meret makine 😀

ne güldüm yaa helal olsun hamdi conserve aşklara başlamısın neyse o deilde sayın n.ş. yi anlamıs deilim nedir bu tartısma bu kıskanclık 😛 sevgilerle aliço 🙂 ne bicim bitirdim be film gbi neyse seviyom özledim 2nizide…

Bir cevap yazın

*