Şu bulanık halimden kurtuldum. Anladım ki herşeyi akışına bırakmak gerekiyor. Bu kadar bozuk halden sonra dönelim artık janjanlı yaşantımıza. Hayat seyrimizde birkaç önemsiz detayın haricinde farklı birşey yok. Winamp için yeni bir “çalma listesi” hazırladım. Şimdi “dum tıs cıstak” onu dinliyorum. Bugün aklıma birşey takıldı. Bayanlar neden çok yiyor ve sonra da sporu zayıflama faliyeti olarak görüyor? Yerken hiç problem yok, ne varsa mideye indiriliyor. Sonra kilo almışsın dediğimde “ayy hiç yemiyorum ama su bile yarıyor” diyorlar. Arkasına da ekliyor “evet bu aralar kilo aldım, spora başlayacağım”. Tabi başla başlamasına da neden sporu sağlıklı yaşam için değil de zayıflamak için oluşturulmuş bir organizayson olarak düşünüyorsun. Bayanlar bir de biz erkeklerin futbol maçına karışıp dururlar. Biz yapıtığımız o futbol maçını sağlığımız açısından değerlendiriyoruz cicim. En azından sizin gibi kilo verme şeysi olarak görmüyoruz :D. Ancak sağlıklı yaşam için spor yapan bayanlar da var. Birisi annem. Her ne kadar ilk başlarda kilo vermek için başlasa da kiloyu verdikten sonra da sağlıklı yaşam için, formunu devam ettirmek için hergün yürür. Tebrik ediyorum hergün kendisini bu sportif hareketinden dolayı. Ancak sabahları erken kalktığım için çayı demlemek bana kalıyor. işte işin asıl ağırıma giden kısmı bu. Suyu ocağa koy, kaynasın, çay suyunu ekle… Benim için yorucu bir iş bu. Aslında bir yandan da güzel oluyor. insanın kendi demlediği çayı içmesi hoş birşey. Gördüğünüz gibi ufacık şeylerden mutluluk çıkarabiliyorum. Siz de yapın güzel oluyor :D. Son, sevindirici birşey; sonunda anket işe yaradı ve RTÜK Ahu Tuğba- Meriç erkan tarzı yayınları televizyonlardan uzaklaştırdı. Pehhhhh :P.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Bulanıklıktan çıktın he !!!!
Unutma !!!!!
Seni öldürmeyen herşey daha güçlü yapar ( Tibet atasözü )

Bence hayatta sana değer verenler için bile kendini üzmemelisin. Senin tabirinle janjanlı olmak lazım her zaman. Sen neşe kaynağı olduğuna göre kendini bu kadar yıpratmanın bir manası yoktu.

@ribtsod evet bulanık hal bana yaramıyor :). Atasözüne göre güçlendik. Blogların gücü adına 😀

@Mine evet haklısın. Dert tasa yok bundan sonra 😉

benim annem de yürüyodu Erdek’te bir ara arkadaşları ile sabah ama dönüşte fırından poğça, sıcak ekmek gibi şeylerle geliyolardı 😀

Bir cevap yazın

*