Şu Alanya trafiğinde araba kullanan birisinin her yerde rahatlıkla arabalarını kullanabileceğini tahmin ediyorum. Kimin nereden çıkacağı belli değil, arkadan uzunları yakarak gelen bir çok mega geri zekalı yaratıklar var, daha kırmızı yanarken kornaya basıp geçme isteğinde bulunanlar mevcut… Bu sebeplerden akşam arabaydayken düşündüm de güzel icatlar seri üretime geçirilebilir. Mesela arkadan afedersiniz bir “öküz” uzunları yakmış. Bu durum için yeni nesil araçlara “karşılık verici fotoselli, otomatik süper uzun farlar” konulmalı. Arkadaki araç uzunları yaktığı anda size karşı arabanız da onun gözlerini alıversin :D. ikinci buluş şöyle olabilir; arabanın önüne takılabilen, portatif, öndeki araca hasar vermeyen fırlatıcılar yapılabilir. Bu ne işe mi yarayacak? Tabi ki altında son model araçlardan olan, fakat nedense o arabanın hız yapmayacağına inanan kişi veya dişicanların araçlarını arkadan ittirmenize yarayacak.

Aslında evlere de lazım birkaç icat. ilki; “ders çalışıyorum” moduna girip işlerden sıyrılan kız kardeşlere göre tasarlanmalı. Dün akşam başıma geldi bu da. Evdeki klima boruları günler torbaya girmişcesine bir gece yarısı operasyonu ile duvarın içine gömüldü. Tabi kız kardeşim “ben ders çalışıcam” bahanesini ortaya yayarak gidip odasında sefa sürmüş, ben yani masum genç duvardan dökülen molozdan dolayı cefa çektim :D. işte bu tür durumlar için güzel bir buluş olması lazım. Henüz keşfedemedim, yakında bulurum merak etmeyin. Bir de bu kız kardeşler için söznüzü dinlemediğinde “otomatik korkutucu” icat edilmeli. Sözünüzü dinlemediğinde içine otomatik olarak korku hissi verecek bir cihazat yapılabilir. Aslında insanlar için bir çok makine icat edilebilir. Mesela otomatik mendil uzatıcı (çok ağlayanlar içün gelsün). Bir de sabahları benim yerime kalkan bir makina yapılmalı :D. Hatta benim kopyam olmalı. işte o zaman küçük kıyametin kopacağı kesinleşir. iki tane h-yaman, pehh :D. Bu konuda içerik hırsızları vb. insancıkları da unutmadık Bunlar için de “auto cezalandırıcı” yapılacak. Suçu işlediği anda gidip kafasının tam arkasına okkalısından bir tokat yapıştırmalı ve bu eyleme girişen insancık hayatının sonuna kadaro acıyı unutmamalı.

Son olarak ablam için otomatik e-posta cevaplayıcı, babam için klavyeden harf bulucu, bizim Ayyas herif Cem için boş şişeyi yerinden alıp yenisini, dolusunu getiren bir cihazat yapılmalı ve kullandırılmalı.

Burada yazdıklarım iki günlük içevurum şeysini dışarıya duyurmak için yapılmış olup, yukarıda bahsi geçen dişi, kişi, genç, yaşlı herkes gerçek dünyadan alınmış karakterlerdir. Hmm şimdi beni bilgisayarımdan alıp kahvaltıya götüren sensörler devreye girdi herkese pai pai.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*