Instagram’ın işletmeler için iyi bir reklam kanalı olabileceğinden dünkü yazımda bahsetmiştim. Herşey iyi güzel ancak kocaman bir sorunumuz var, Instagram uygulamasında tek bir hesap kontrol edilebiliyor. İşletmeler için ayrı kişisel kullanım için ayrı Instagram hesabı kullanacağımızı var sayarsak ki doğru kullanım şekli budur biraz yorucu bir süreç bekleyebilir bizleri. Kişisel hesaptan işletme hesabına girip çıkmak zorunda kalabiliriz. Bununla ilgili Instagram’a birkaç kez geri dönüş yapmış olsam da henüz bir bilgi alamadım. Belki ilerleyen güncellemelerde birkaç hesabın kontrolünü sağlayabileceğimiz bir uygulamayı karşımıza getirirler.

Böyle bir güncelleme çıkar mı çıkmaz bilemeyiz ama beklemek zorunda da değiliz aslında. Android cihazlar için birden fazla instagram hesabını yönetmek mümkün. Tabi ki bunun için ilave bir uygulamaya ihtiyacımız var. Yani iki tane instagram uygulaması kuracağız. Birincisi kendi resmi uygulaması. İkinci uygulama ise Instwogram.

Kurulum:

  1. Buradan dosyayı indiriyoruz.
  2. Gereken izinleri verip uygulamayı kuruyoruz
  3. Eklemek istediğimiz instagram hesabını ilave ediyoruz.

Arayüz olarak Instagram uygulamasından hiçbir farkı yok. Fotoğraf ayarlarının ve efektlerinin bulunduğu ekrandan profil ekranına kadar herşey birebir aynı. Sadece bildirim simgesi farklı ki o da hangi hesaptan bildirim geldiğini ayırt etmek için iyi düşünülmüş.

Bol bol paylaşacağınız resimleri bekliyorum 😉

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

15 comments

Bu uygulamayı indirdik kurduk diyelim. İkinci instagram hesabımızı kurduk. Peki buraya attığımız fotoları kim görecek, yine bu uygulamayı kullananlar görecek. Bu uygulamayı kaç kişi biliyor acaba yada kullanıyor burda o önemli. Bu yüzden yarayışsız bir program olarak görüyorum.Eğer buraya yüklenen fotolar instagram hesaplarındada görünecekse güzel bir uygulama.
Etiketlenen ve filtreden geçirilen fotoların uygulama sayesinde diğer sosyal ağlarda paylaşılm yapılarak kullanım söz konusu olacaksa bi esprisi kalmıyor bence.
Yinede alternatif olarak kullanılabilir en azından paylaş butonunu kullanmak için.

Instagram’ın kendi uygulaması gibi kullanıyorsun bu uygulamayı da. Instagram.com/boschalanya hesabındaki resimleri Instagram’ın kendi uygulamasından görebiliyorsun ve o fotoğrafarı bu bahsettiğim uygulama ile düzenleyip paylaşıyorum.

Uygulamayı indirdim ve denedim. Büyük bir yükten kurtuldum. Teşekkür ederim

Merhaba.Diyelim ki bu uygulamayı indirdik ve iki hesabı da kullanmaya başladık.Peki bu kurduğumuz ikinci hesap (gerçek)Instagram’da arama yaptığımızda görünüyor mu?

Merhaba,
Benim başka bir sorunum var ;
normalde kullandığım bir kişisel heasp var.Onun dışında başka bir mail adresi ile başka bir ticari hesap açtım kendime.Sorun şu ki; akıllı telefondan girişlerde yeni açtığım hesaba giriş çıkış yaptıktan son anlamadığım bir şekilde ilk kullandığım kişisel hesabın şifresi değişmiş oluyor ve ben her seferinde şifre yenilemek zorunda kalıyorum.Bu konu hakkında bilginiz var mı,bir türlü emsal bir durum bulamadım yardım alabileceğim.

Ben indiremedim direk dropboxu indir butonu cikiyor önüme acil cevap yazarmisiniz

Ben indirdim ama virüslü diyor ne yapmaliyim

Merhaba bendede yüklu fakat direkt mesaj atamiyosun yani eski guncelleme gelmeden onceki gibi suanda tek skintiisi o

Adıma sahte hesap açılmış napmam lazım

İkinci bir hesap açtım. İki hesabım da açık lakin bildirimlerim görüntülenmiyor.

Bir cevap yazın

*