italya maçının ikinci yarısını izliyordum ki aşağıdan bir gürültü koptu.Hemen balkona fırladım baktım yolun ortasında bir adam yatıyor.Hemen indim aşağıya.Zaten ben ininceye kadar mahalle toplanmış olay yerine.Adamı yukarıdan öldü sanmıştım inip bakınca gördüm ki turp gibi maaşallah :D.Ancak babacan birazcık alkollü olduğu için ne kımıldıyor ne de konuşuyordu.Bizim kendini doktor zanneden babacanlar da yok kafasını dik tutun, yok konuşturun, yok işte ayağa kaldırın falan filan ahkam kesiyorlar yani.Neyse bir babacanın tavsiyesi üzerine adamı ayağa kaldırdılar.Tabi bu arada ambulans çağrılmış fakat 500 metre ileriden 10 dk’da gelecek ya onu bekliyoruz.Bizim adamı kaldırdılar ayağa sonra adam yeniden yığıldı.Derken polis, ambulans hepsi geldi.Olay şöyle oluyor: bizim burada refüjdeki ağaçları, börtü böcekleri susuz kalmasın die belediye ekipleri sularlar.Takip edenler bilir geçende bununla da ilgili bir yazı yazmıştım.Belediye olayı biraz abartıp yolu da sulamış.Bizim alkolikcan da ileriden kaptırmış motorla girmiş suya sonra çıkamamış :D.Bu scoter tipli motorların zaten lastiğine su değdiği anda buz pistinde sürüyormuş gibi hissedersiniz kendinizi.Bu alkolikcanda da aynı tarif ettiğim tipte bişi varmış.Sonra hem alkol hem de suyun etkisi ile dengeyi tutturamamış.Dedim ki “ohh bugün sessiz sedasız yatıcaz” ama nerdeee?

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

olum ne yapmış insanlar ilk yardım için seferber olmuşlar tamam herkes çok biliçli değil SENiN gibi ama insanlık namına koşup yardım etmeye çalışmışlar adamlara laf etme. ayrıca yol susuz olsa o adam yine kaza yapardı bugün olmazsa yarın çünkü alkollü. neymiş o zaman ALLKOLLÜ TRAFiÐE ÇIKILMAYACAKMIŞ. :mrgreen: 😡

Valla ordaki durumu görsen zaten ilkyardım mı yoksa son yardım mı hiç ayırt edemezdin 😀

Bir cevap yazın

*