Bazı konularda babama çok sinir olurum.Bunlardan bir tanesi de araçları kullandıktan sonra yakıt ikmali yapmaması.Dün bir yere gitmek üzere motora bindim tam yola çıkacağım benzin bitmek üzere.Yaklaşık 750m ileride de benzin istasyonu var.Oraya kadar gidebileceğimi hesapladım.Bastım gaza ama maalesef yolda kaldım :(.Motoru olduğu yerde bırakıp geri döndüm bir tane pet şişe buldum.Doğru petrole.Neyse efenim gittik aldık geldik benzini filan motor yine mş çalışmaz?Bu seferde buji yağ bağladı.Motoru olduğu yerden evin önüne kadar iterek getirdim.Sonra bir gayret açtım motorun gövdeyi bujiyi filan temizledim.Hava da sıcak zaten.Çok uğraştırdı beni sizin anlayacağınız.inanın halimi görmek istemezdiniz :D.Peki benzin olsaydı ne değişirdi?Birincisi yolda kalmazdım.ikincisi buji yağ bağlamaz ve ben bu kadar zahmet çekmezdim.Üçüncüsü babama bu kadar sinirlenmezdim :D.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

Ben görmüştüm seni.Kaportacılar gibiydin valla.Bizim arabadan da ses geliyor ona bakıver bi ara 😀

Babalar Her Zaman Haklıdırlar….. Saygıdan söz ediyorsan Babaya Saygı Duyacaksın……. :mrgreen: 😡

Sen motoru al sonra bir yolda kal o zaman görürüm kim haklı kim haksız 😀

Ya bizim de televiyuonun renkleri donuk ona da el atıver bir ara 😀

Elinden de her iş geliyor seni alan kız çok şanslı olmalı 😉

Tabi tabi ne demezsin?Ama doğru aslında elimden gelmeyen iş yoktur.Yapamadığım şeyler pek yok şu an tek aklıma gelen içi çay veya nescafe dolu bir fincan, bardak, kupa vs. bir yerden bir yere dökmeden götüremem.Bilmiyorum ellerim titriyor gözüm kararıyor.Hatta bunu Derya Ablacım sürekli yüzüme çarpar.”Bir bardağı bile taşıyamıyorsun yürü şurdan” :D. 😛

Bir cevap yazın

*