Bilgisayar kullanıyorum diye övünen bazı kişiler nedense çoğu kez işlerini başkalarına gördürmeyi yeğlemişlerdir. Ya da hiç araştırma yapmaksızın MSN’den hazır cevap alacağını ummaktadır. MSN bir soru sorma merkezi değil ki kardeşim. insanı listesine eklediğine pişman etmemelisin. Hadi anlarım bir site kuracak olsa “abi nasıl yaparım”, bir WordPress sorunu olsa “şuradan hata çıktı ne yapalım” ya da “abi şu kodu yazdım ama karıştı” son mertebe “ya falanca müzik sende var mı?” diyebilirisniz. Ama gelip de “MSN şifremi değiştirmem lazım” diye soru sorulmaz herhalde.

Hadi bilmiyorsun tamam da kardeşim öğrenmemek nedendir? Cevabını da veriyorum bir güzel şurdan şurdan diye. Ama yok illa ki listeden kendini sildirecek. Son söz olarak da “ya ben değiştiremem sen benim yerime değiştirir misin msn şifemi?” derler. Hayır neden değiştiremiyorsun? Kolun mu kalkmıyor beynin mi basmıyor? Google’da yazdığında binlerce sonuç çıkmıyor mu karşına. Okumak zor geliyorsa kullanma kaldır at o bilgisayarı zaten.

Bu haykırışlarım yanlış anlaşılmasın. Bir haftadır bu tarzı yakalayan tam 6 arkadaşı MSN listemden temizledim. Ben de yeri gelince sorular sorarım olmadı karşı tarafa yapmasını rica ederim. Ama önce araştırırım, sonra sorarım daha sonra denerim… En sonunda olmuyorsa bu yola giderim. Zaten ben de çok severim yardımcı olmaya insanalara fakat suyu çıkarılmadığı müddetçe.

Son söz: Madem sen o şifreyi değiştiremiyorsun o zaman kullanma MSN’i. Ya da öğren öyle kullan.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

Adamı MSN’den bezdiriyorlar, sırf bu yüzden MSN’e 40 yılda bir girer oldum.

Oh iyi yapmışsın abi! Hakediyorlar! Bi de üniversitede bölümüne gidiyoruz diye iyice tepeme çıkan onlarca arkadaşımı (!) da ben temizledim MSN listemden! En yisini yapmışsın… iyilik yapmaya yaranmıyor insanlara. Mantıklı ve cidden çözülmesi zor, googleda bulunamayacak sorular için yardımcı oluyorum ama nasıl müzik dinleyebilirim, umut bilgisayarım neden bozuldu, umut modem çalışmıyo (çünkü kablosu takılı diil), umut zır oldu bırt oldu, çok bıktım ben de.

insanlar geçinmeyi çok iyi biliyor. Okuma özürlü yarımızdan fazlamız. Hani Türkçe kaynak olmasa hiç içim yanmıycak. Sormak daha kolay geliyo tabi!

600-700 kişilik listemde msn e ne zaman giriş yapsam en az 2 3 kişi bişeyler sormak için mesaj atıyor. Bende bıkıyorum cidden. Ama cevap vermemeyide sevmiyorum. internetin güzin ablası durumundayım 😀
Artık böyle durumlarda msn de bulunan direk msn.com da arayan sistemi uyguluyorum. araması gereken kelimeyi yazıyorsun gönderin yanındaki bölüme bastığında msn.com dan sonuçları yazdırıyor . Tavsiye ederim:D

Valla bu yandan bende çok dertliyim 🙁 adam gelir der abi msn şifresi nasıl değiştirilir biliyrmusun sanki ben googleyim öyleyimde benmi bilmiyorum anlamadım ki.Birgünde msn mi birisi ekledi seni program yaptım kendim oradan buldum msn ni dedi güldüm bilgisayar başında yere yattım 2. sözünden sonra 2. sözü ise msn şifremi nasıl değiştiriri oldu program yaratabiliyorsun şifreni değişemiyorsun bir keresinde birisi daha ekeldi esenlere nasıl gidilir dedi :):):) çok güldüm hatırladıkçada gülüyorum bilmem kardeşim delimisin engelliyorum dedim dur engelleme dedi bari msn şifresi nasıl değiştirilir onu söyle dedi 🙂

Bir cevap yazın

*