Bayramdan ötürü şehir dışında olmamdan ötürü bilgisayardan haliyle de internetten uzak kaldım. Aslında güzel de oldu benim için. Güzelce kafa dinledim, tam anlamıyla tatil yaptım. Sabahları uykumu aldırmış bir şekilde uyanıp serin hava ile birlikte hoş bir kahvaltı aldı yerini. Bayramda yine Antalya’ya bağlı ufak şirin bir ilçe olan Gündoğmuş’daydım. Gündoğmuş içerisinden pek resim çekme imkanım olmasa da arabayla giderken yoldan birkaç kare yakaladım, yazının sonunda resimlere ulaşabilirsiniz.

Ramazan ayının etkisi hala üzerimde diyebilirim. Kendimi oruçlu gibi hissediyorum. Yemek saatlerim şaştı, çaycıdan çay bile söylemeyi unuttum 🙂 Bir haftaya kalmaz bunu da aşarım diye düşünüyorum. Bayram ise oldukça iştahlı geçti. Baklava tepsisi ve beni bir arada tahayyül ederek nasıl bir manzara canlandırıyorsanız yorumlarda belirtiniz. Ancak ben şu kadarını söyleyeyim şeker komasına girmekten korktum. Yedim yedim ve en sonunda hane halkından birisinin “bırak artık yeter” demesini bekledim. O da olmayınca bomboş bir tepsi ile başbaşa kaldım.

GSHH (Gayri Safi Hamdi Hasıla) ise oldukça kabarık. Hani diyorum her hafta bayram olsa Adsense’ye ne gerek var. Ordan birkaç ayda edeceğimiz geliri Bayramsense ile daha kolay bir biçimde elde ettim 🙂 Bayramları hep sevmişimidir. Yanlış anlaşılmasın; para ve tatlılar için değil sadece. Eş dost ziyaretleri, büyüklerin görülmesi, yıllardır beni görmeyenlerin “aaa kocaman adam olmuşsun sen” demelerinin hazzı bir başkadır. Buna ev ahalisine yeni katılmış veletcanlarla çocuk olunup saatlerce oynanması, onların bütün hareketlerini takip etmek de mükemmel bir duygudur. Aile ortamı dedikleri şey tam olarak bu olsa gerek.

Bu sene bayram ardının bana bir de sürprizi de vardı. Uzun zamandır davet ettiğim fakat gelemeyen Serhat da Alanya saflarında yerini aldı. Bir akşamda yapılabilecek yemek, nargile, gezinti gibi faaliyetlerin hepsini yaptık. Fotoğraf makinem evde kaldığı için kareler yok ama olacak tez zamanda.

Bayramda çektiğim fotoğrafları Flickr Albümüme ekledim. Resimlerin birçoğu araba hareket halindeyken çekildiği için teknik hatalar oluştu. Ama umduğumdan daha güzel kareler elde ettim. Resimleri artık farklı bir arşiv düzeni ile saklayacağım. Fotoğraf arşivleme düzeni ile ilgili vakit bulduğumda bir yazıyı da yayınlayacağım.

Son olarak bayramı fırsat bilen Hakan temasını yenilemiş. Yorumumda da çok beğendiğimi dile getirdim. Tekrar söylüyorum WordPress ile neler yapılacabileceğinin güzel örneklerinden birisidir bu tema. Sevilesidir, görülesidir…

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Bayramsense , ehehe 😀 Hamdi süpersin abicim 😀 Ayrıca foto.lar çok hoş 😉

Bu bayram Gündoğmuş’a gelemedim bayram boş boş geçti diyebilirim…

Bir cevap yazın

*