Avea’dan ilginç servisler serisi devam ediyor. Daha önce içinde bulunduğunuz ve sıkıldığınız bir ortamdan ayrılmak için servis numarasını şu an hatırlayamadığım yere mesaj atıyorduk. Sonra Avea’daki teyze arayıp söylediklerimi tekrar et diyordu. Ya da sorular sorup ortamdan kurtulmamızı sağlıyordu. Şimdi de yakınlarımızın nerede olduğunu öğrenebileceğiz.

Servis için Avea’nın kendi açıklaması:

Avea KimNerede? servisiyle aile üyelerinizin ve sevdiklerinizin yerini harita üzerinden tanımlayın, tanımladığınız bölgeye girdiklerinde veya çıktıklarında web, WAP veya SMS üzerinden yer bilgilerine kolayca erişin.

Tanımladığınız bölgelerde olmasa dahi, detaylı Türkiye haritası üzerinde nerede olduğunuzu öğrenin.

Servisi kullanmak için tabi ki önce nerede olduğunu öğrenmek istediğimiz kişinin onayını almamız gerekiyor. Detayları ve servisi kullanmak için kimnerede.avea.com.tr adresine uğramak yeterli.

Uzun lafın kısası, eşler için boşanma, sevgililer için ayrılma, öğrenciler için dert sıkıntı etkisi oluşturacak bir servis olabilir 🙂

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

10 comments

Geçen iş yerinde bizim arkadaş, yanılmıyorsam kız arkadaşının nerede olduğuna bakıyordu. 🙂 Uzaktan gördüm pek ilgilenemedim. Güzel birşeye benziyor ama çapkınlık yapanların pek işine gelmez bu olay. .

hemen deneme amaçlı annemi babamı hatta kardeşim ne kadar karşı çıksa da onu da izleme listesine aldım. listeye ekleyince önce numraya bir bilgilendirme sms i geliyor ve sms de iki gün içinde teyit için cevap isteneciği bildiriliyor. kendimi de ekledim, hemen buluyor meret sevdim :))

Sismtemde bir hata oluştu tekrar deneyin’den fazlasını gösteremiyor bende. Yarın tekrar deneyeceğim… Zaten ayın 15’inden önce listenizdekileri silmeyi unutmayın, ücretli olacakmış. (kişi başı 24 kontürmüş maşşşallah yarasın yiğidime!)

Yanlız arkadaşlar dikkat edin 28 Şubattan sonra aylık 24 knt gidicek ona göre taklaya gelmeyin.

Güzel bir olay ama aile üyesi olarak eklediğiniz kişiler anca 2 gün içinde onay verebiliyor.

evet çok gzl bişeyde ben daha uye olamadım hoş artık olsamda bişey ifade etmiyor çünkü süresi bitmiş:D

Fikir güzel ancak altyapı berbat, bulundugum yerde bırakın cadde sokagı, ilçeyi dahi göstermiyor harita desen sadece 4 km deki alanda ana yolu ve akarsuyu gösteriyor, yazık paranıza AVEA ÖNCE ALT YAPIYI YAPSIN, HARİTALARI TEMİN ETSİN ÇOKMU ZOR YANI….

Bir cevap yazın

*