Çok uzun bir süredir yayında olan Sadece bir tane siteye girme sınırınız olsaydı hangisini tercih ederdiniz? sorulu anketimiz nihayet değişip yerini yeni bir ankete bırakmış durumda. Yeni anketin konusu da bloglama ile ilgili düşünceleri almaktır. Önceki anketimizde toplam 1734 oy kullanılmış. Bu oy oranlarına göre sonuçlar şu şekilde:

Sadece bir tane siteye girme sınırınız olsaydı hangisini tercih ederdiniz?

– Google: 60% (1040)
– Msn: 35% (614)
– Yahoo: 5% (80)

Toplam Oy : 1734

Açıkca gördüğümüz gibi Google’ın ezici bir üstünlüğü söz konusu. Bu da gerek servislerinden ve sunduğu hoş uygulamalardan gerekse daha popüler olmasından kaynaklanıyor.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Hamdi bırak ya millet neden google’ı seçiyor belli değil mi adres çubuğunun sadece google.com yazmaya yaradığını sananlar ve servislerden yararlananlar diye 2ye ayırman lazım oyları ki o zaman da böyle bir fark olmazdı bence 🙂 Ayrıca tek bir siteye girme iznimiz olduğunda google.com’a girme olayını oy verenlerin pek düşündüğünü sanmıyorum yine büyük bir kısım arama yapmak için girdiğine göre bu işte bi sorun var bence böyle bir anketi Türkiye kaldıramaz 😀 Çok mu kötümserim acaba?

Benim tercihim her zaman için Yahoo olurdu.Sonuçta internetten haber okumak için üç site içinde en iyisi 🙂

Bir cevap yazın

*